PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Nauka na kierunku: technik dentystyczny z dysfunkcją słuchu

Autor: miro • Źródło: ms
12-11-2020, 09:04
Nauka na kierunku: technik dentystyczny z dysfunkcją słuchu Techniki dentystyczne w ośrodku w Bydgoszczy (źródło: FB)
Dziesięć pracowni zawodowych zyskał, dedykowany dzieciom i młodzieży z dysfunkcją słuchu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. gen. Stanisława Maczka w Bydgoszczy. Wśród nowo uruchamianych pracowni jest technik dentystyczny.

W bydgoskim ośrodku kierunek technik usług dentystycznych dla uczniów niesłyszących i słabo słyszących jest jedynym tego typu kształceniem w Polsce.

- Drodzy uczniowie, sami widzicie, że warto już dzisiaj zastanowić się nad wyborem dalszej nauki w naszej szkole, bo oferta kształcenia w tak doskonałych warunkach będzie dla was korzyścią i przyjemnością – czytamy na stronie FB ośrodka.

Wkrótce ruszy etap wyposażania sal w nowoczesne sprzęty, meble. Zajęcia w nowym budynku rozpoczną się wiosną 2021 r.

W nowym, dwukondygnacyjnym budynku, z użytkowym poddaszem, powstało dziesięć nowoczesnych pracowni: oprócz dwóch dentystycznych, po dwa warsztaty elektrotechniczne, gastronomiczne i po jednym kosmetycznym, fryzjerskim, ogrodniczym i florystycznym. Prace budowlane przeprowadziła, wyłoniona w przetargu, bydgoska firma Baupol. 

W pracowniach będą kształcić się nie tylko przyszli technicy dentystyczni, ale także: technicy elektronicy, informatycy, floryści, technicy żywienia i usług gastronomicznych, kucharze i cukiernicy. Dodatkowo od września 2021 r. uruchomione zostaną nowe kierunki: fryzjer, technik usług kosmetycznych, technik ogrodnik.

Wartość inwestycji to ponad 11 mln zł, z czego 7 mln zł stanowi dotacja unijna.

Więcej: e-chelmno.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH