Oficer dyżurny komendy w Kłobucku otrzymał zgłoszenie od przedstawiciela jednej z firm detektywistycznych z Warszawy, z którego wynikało, że drogami powiatu kłobuckiego przejeżdża właśnie pojazd dostawczy, którego kierowca ma „na pace” towar pochodzący z przestępstwa.

Policjanci drogówki po otrzymanym zgłoszeniu zatrzymali do kontroli wskazany samochód dostawczy. Jak się okazało, znajdowały się w nim artykuły higieniczne, takie jak pasty do mycia zębów oraz płyny do płukania ust, które wcześniej zostały skradzione z fabryki Colgate-Palmolive z województwa dolnośląskiego.

Zatrzymany kierowca dostawczego fiata to 29-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który pochodzący z kradzieży towar nabywał od marca 2020 r.

Podejrzany usłyszał już zarzut paserstwa artykułów chemicznych o łącznej wartości ponad 307 tys. zł. Prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator oraz sąd.

W Świdnicy zatrzymani zostali trzej pracownicy fabryki Colgate-Palmolive, którzy usłyszeli dwa zarzuty. Jeden dotyczy udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała kradzieży towaru o wartości nie mniejszej niż 1 mln zł. Prokuratura zarzuca także każdemu z zatrzymanych kradzież mienia o wielkiej wartości.

– Na wniosek prokuratury cała trójka decyzją sądu została aresztowana na trzy miesiące. Za zarzucane im czyny grozi do 10 lat więzienia.