• Prof. Renata Górska uhonorowana została nagrodą specjalną w II edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” 2022
  • Nagrodzona jest jedną z najbardziej zasłużonych osób dla polskiej periodontologii  
  • Stomatolodzy niezwykle rzadko dostają jakiekolwiek wyróżnienia - uważa prof. Renata Górska  

Prof. Renata Górska ikoną polskiej periodontologii 

Prof. Renata Górska uhonorowana została za promowanie wiedzy na temat oddziaływania chorób przyzębia na zdrowie ogólne człowieka i tego, jak ogromne znaczenie ma profilaktyka. Doceniono wkład uczonej w edukację medyczną, wykształcenie wielu pokoleń lekarzy dentystów, specjalistów periodontologów.

Prof. Renata Górska miała zasadniczy wkład w utworzenie Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego i wprowadzenie PTP do struktur EFP – Europejskiej Federacji Periodontologicznej – organizacji skupiającej 29 narodowych towarzystw naukowych zajmujących się nie tylko nauką, ale także edukacją i promocją zagadnień dotyczących leczenia periodontologicznego. EFP reprezentuje ponad 14 tys. periodontologów z Europy, Ameryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Niewiele nagród dla dentystów

Prof. Renata Górska, odbierając nagrodę powiedziała, że to wyjątkowa chwila, gdy przedstawiciel branży stomatologicznej został uhonorowany.

- Stomatolodzy niezwykle rzadko dostają jakiekolwiek wyróżnienia. Na przykład  na liście 100 Pulsu Medycyny nie ma żadnego stomatologa – powiedziała prof. Renta Górska (Redakcja “Puls Medycyny” otrzymała nagrodę specjalną Perspektyw Medycyny za rzetelne, konsekwentne od 20 lat prowadzenie rankingu pod nazwą Lista Stu – zestawienia najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie).

- Wśród stomatologów także są ludzie wybitni. Bardzo dziękuję, oczywiście przyjmuję to jako osoba która reprezentuje Polskie Towarzystwo Periodontologiczne - dodała nagrodzona.

Sprostujmy: reprezentantką (jedyną) lekarzy dentystów na liście stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie w 2022 r. Pulsu Medycyny była prof. Iwona Niedzielska, prezes Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii.