PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Na wakacje rusza Gminne Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach

Autor: miro • Źródło: ms
25-06-2020, 13:11
Na wakacje rusza Gminne Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach Inauguracja Gminnego Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach (foto: Gmina Śliwice)Śliwice
Pod koniec czerwca uczniowie dostali miły prezent w postaci Gminnego Centrum Stomatologii Szkolnej w Śliwicach.

Całkowity koszt zadania wynosił 1,05 mln zł, w tym 800 tys. zł stanowiła dotacja z budżetu państwa. To są pieniądze z rezerwy budżetowej, będącej w dyspozycji premiera, o które władze gminy Śliwice zabiegały od dawna, aby rozbudować śliwicką przychodnię.

W październiku informowano, że centrum stomatologii miało być gotowe do 16 grudnia 2019 r. Roboty się przeciągnęły, ale centrum udało się uruchomić, jednak z powodu pandemii koronawirusa zanotowano dłuższy poślizg.

Gabinety  wyposażone są w nowoczesne sprzęty stomatologiczne i diagnostyczne.

W uroczystości i symbolicznym przecięciu wstęgi brali udział: Łukasz Schreiber – sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jerzy Kowalik – doradca wojewody kujawsko – pomorskiego, Wojciech Kroplewski – dyrektor SP ZOZ w Śliwicach, Daniel Kożuch - wójt gminy Śliwice, Piotr Spica – sekretarz gminy Śliwice, Zbigniew Zwoliński – przewodniczący Rady Gminy Śliwice; ksiądz prałat Andrzej Koss.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia dziecięca   dentysta w szkole  

POLECAMY W SERWISACH