PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Na Podkarpaciu nie czeka się na dentystę leczącego „na NFZ”

Autor: miro • Źródło: ms
07-04-2019, 08:47
Na Podkarpaciu nie czeka się na dentystę leczącego „na NFZ” Na Podkarpaciu nie ma kolejek do dentysty "na NFZ"? (foto: pixabay)
W 54 proc. poradni na terenie całego województwa podkarpackiego rzeczywisty czas oczekiwania na świadczenia stomatologiczne, realizowane w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, wynosi zero - zapewnia Rafał Śliż, rzecznik OW NFZ w Rzeszowie i dodaje, że średni czas oczekiwania wynosi 14 dni.

Statystycznie jest też tak, że w latach 2010 i 2011 na stomatologie było nominalnie mniej pieniędzy niż w latach poprzednich. Tak się stało gdyż wówczas trzeba było asygnować zwiększone środki na programy lekowe i refundacje leków aptecznych.

Budżet NFZ na Podkarpaciu wynosi niemal 4,5 mld zł.

W I półroczu 2018 r. w skali kraju, poza NFZ, z usług stomatologa lub protetyka prywatnie korzystało aż 82 proc. z tych, którzy leczyli się stomatologicznie. Dużo mniej osób korzystało z takich świadczeń w ramach NFZ (36 proc. leczących się stomatologicznie). Taka statystyka wynika z tego, że część pacjentów korzystało w 2018 r. zarówno z usług prywatnych jak i w  ramach powszechnego ubezpieczenia społecznego.

Z prywatnego lecznictwa w 2019 r. korzystało 43 proc. wszystkich pacjentów. 

Więcej: supernowosci24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kolejki oczekujących   OW NFZ w Rzeszowie  

POLECAMY W SERWISACH