PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

MZ: od 1 listopada dodatki dla personelu walczącego z Covid-19

Autor: PAP • Źródło: PAP/ms
27-11-2020, 12:56
MZ: od 1 listopada dodatki dla personelu walczącego z Covid-19 Pieniądze dla medyków walczących z COVID-19 (foto: pixabay)
Od 1 listopada będą wypłacane dodatkowe wynagrodzenia dla całego personelu walczącego z Covidem-19 w szpitalach II i III poziomu, dodatkowo dla ratowników medycznych oraz diagnostów laboratoryjnych w laboratoriach szpitali - poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

W czasie piątkowej konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia odniósł się do kwestii procedowania ustawy dotyczącej dodatków dla personelu medycznego delegowanego przez wojewodów. Wyjaśnił, że ta ustawa mówi o dodatku dla personelu medycznego delegowanego do szpitala do walki z covidem.

Przypomniał, że 1 listopada minister zdrowia Adam Niedzielski wydał polecenie Narodowemu Funduszowi Zdrowia wypłaty dodatkowych 100 proc. wynagrodzenia dla całego personelu medycznego, który pracuje na pierwszej linii walki z Covid-19.

- To nie jest tak, że dodatki zostaną przyznane tylko osobom wskazanym w ustawie, ponieważ w tej chwili odbywa się aneksowanie umów między szpitalami a NFZ - wyjaśnił Andrusiewicz.

Zapewnił, że na podstawie tych aneksów - już za listopad - będą wypłacane dodatkowe wynagrodzenia dla całego personelu walczącego z Covidem-19 w szpitalach II i III poziomu, dodatkowo dla ratowników medycznych oraz diagnostów laboratoryjnych w laboratoriach szpitali.

W poleceniu, które weszło w życie z dniem podpisania (1 listopada br.) przesądzono, że obejmie ono poza wcześniej wskazanym personelem medycznym szpitali II i III poziomu, również podmioty lecznicze, w których skład wchodzą jednostki systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego lub izby przyjęć, a także laboratoria podmiotów leczniczych będących szpitalami I, II i III poziomu, z którymi Narodowy Fundusz Zdrowia zawarł umowę o wykonywanie testów diagnostycznych RT-PCR w kierunku SARS-CoV-2.

Magdalena Gronek

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   Ministerstwo Zdrowia   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH