PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

MZ o europejskich odpowiednikach polskich kwalifikacji

04-07-2013, 00:01
MZ o europejskich odpowiednikach polskich kwalifikacji (fot. PTWP)
MZ o europejskich odpowiednikach polskich kwalifikacji (fot. PTWP)
Ministerstwo Zdrowia opublikowało obwieszczenie, w którym wykazuje jakie dokumenty, np. dyplomy i świadectwa poświadczające kwalifikacje lekarzy dentystów z Europy, są równoważne z kwalifikacjami uzyskiwanymi w Polsce. Stomatologów najbardziej powinien zainteresować załącznik nr 3 obwieszczenia. Zawarto w nim wykaz dokumentów z zakresu chirurgii stomatologicznej i ortodoncji.

Pełna nazwa dokumentu to: Obwieszczenie w sprawie wykazu dyplomów, świadectw i innych dokumentów poświadczających formalne kwalifikacje w zakresie specjalizacji medycznych lekarza i lekarza dentysty będącego obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej.

Czytaj także: Gdzie poinformują o kwalifikacjach zawodowych lekarzy stomatologów

Uzupełnia ono wykaz dokumentów o nazwy dokumentów poświadczających formalne kwalifikacje w zakresie specjalizacji medycznych lekarza i lekarza dentysty wydawanych w nowym państwie członkowskim Unii Europejskiej - Chorwacji.

Opublikowano następujące wykazy:

1) wykaz dyplomów, świadectw i innych dokumentów poświadczających formalne kwalifikacje specjalisty w danej dziedzinie medycyny odpowiadające specjalizacji II stopnia lub tytułowi specjalisty, uzyskiwanych przez lekarzy w Rzeczypospolitej Polskiej - stanowiący załącznik nr 1 do obwieszczenia;

2) wykaz dyplomów, świadectw i innych dokumentów poświadczających formalne kwalifikacje specjalisty, równoważnych z tytułem specjalisty w dziedzinie medycyny rodzinnej, uzyskiwanym w Rzeczypospolitej Polskiej - stanowiący załącznik nr 2 do obwieszczenia;

3) wykaz dyplomów, świadectw i innych dokumentów poświadczających formalne kwalifikacje specjalisty w danej dziedzinie medycyny, odpowiadające specjalizacji II stopnia lub tytułowi specjalisty, uzyskiwanych przez lekarzy dentystów w Rzeczypospolitej Polskiej - stanowiący załącznik nr 3 do obwieszczenia.

SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   MZ   ortodoncja   chirurgia stomatologiczna   Inicjatywy   Kariera  

POLECAMY W SERWISACH