Pierwsza książka, rozpoczynająca cykl publikacji „Moje wspomnienia z pracy w służbie zdrowia”, będzie zawierała ciekawe historie, zarówno te przerażające, jak i zabawne i pouczające, które napływają do wydawcy w ramach konkursu z nagrodami.

Wspomnienia zostaną okraszone fotografiami oraz zdjęciami eksponatów Muzeum Stomatologii z XIX wieku oraz PRL-u.

W pierwszym nakładzie planowana jest w wydaniu w ok. 10 tys. egzemplarzy.

Publikacja książki została objęta honorowym patronatem:
- Naczelnej Izby Lekarskiej,
- Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego,
- Naczelnej Izby Aptekarskiej.

Wydawca czeka do 15 stycznia 2022 r. na oferty od reklamodawców, którzy chcieliby zaistnieć na łamach publikacji. Nie tylko na nie zresztą, gdyż do 1 grudnia 2021 r. można jeszcze nadsyłać prace konkursowe, które powinny prezentować ciekawą historię związaną z pracą w ochronie zdrowia (np. śmieszną, bądź wzruszającą).

W konkursie mogą brać udział wszyscy pracownicy oraz byli pracownicy ochrony zdrowia. Każdy uczestnik może zgłosić jedno opowiadanie nigdzie wcześniej niepublikowane i nienagradzane w innych konkursach. Praca musi być krótka, zawierająca do trzech stron A4.

Po nadesłaniu opowiadania staje się ono własnością Muzeum Stomatologii (prace będą publikowane w oryginalnej formie pisowni autora).

Prace konkursowe należy nadesłać na adres: pkuznik@op.pl lub Muzeum Stomatologii ul. Jasnogórska 92, 42-217 Częstochowa.

Do 1 stycznia 2022 r. jury wybierze najlepsze prace i opublikuje wyniki konkursu na stronie facebooka Muzeum Stomatologii.

Opowiadania będą przygotowywane także do druku.

Uczestnicy konkursu, którzy zdobędą I, II i III miejsce - zostaną nagrodzeni:
I miejsce- 1500 zł
II miejsce- 1000 zł
III miejsce- 500 zł

Skład jury
Właściciel Muzeum Stomatologii- lek. dent. Piotr Kuźnik
Katarzyna Mikołajewska
Natalia Holik

Prywatne Muzeum Stomatologii w Częstochowie, należące do lek. stom. Piotra Kuźnika, posiada w swojej kolekcji ponad 30 tys. eksponatów związanych z medycyną (w tym stomatologią i farmacją) jest to największy zbiór tego typu w Polsce i jeden z największych w Europie.

Muzeum Stomatologii zorganizowało wystawy pod nazwą "Urok starego gabinetu dentystycznego" m.in. na Zamku w Baranowie Sandomierskim, na zamku w Łańcucie, w Pałacu Oborskich w Mielcu , w Ratuszu w Częstochowie, w Muzeum Regionalnym w Leżajsku, w Spichlerzu w Gorzowie Wielkopolskim oraz w muzeum w Strzyżowie.

W czasie wystaw poświęconych stomatologii prezentowane są eksponaty z okresu od starożytnego Rzymu do PRL.

Przedstawiana jest historia znanych marek takich jak: Colgate, Listerine, Corega, Lacalut.

Muzealne eksponaty wykorzystywane były w szeregu programów telewizyjnych w: TVP Historia, TVP 3 Katowice, TVN, TVP Orion