PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Mobilne gabinety dentystyczne w Przemyślu i Jarosławiu

Autor: miro • Źródło: miro
23-10-2013, 12:54
Mobilne gabinety dentystyczne w Przemyślu i Jarosławiu Mobilne gabinety dentystyczne w Przemyślu i Jarosławiu
O programie Chroń Dziecięce Uśmiechy, organizowanego przez Wrigley Poland i Polski Czerwony Krzyż informowaliśmy niejednokrotnie. Dotychczas w ramach tej akcji przeprowadzono 3466 bezpłatnych przeglądów. Teraz bezpłatne przeglądy stomatologiczne i lekcje na temat higieny jamy ustnej przeprowadzane są na terenie Przemyśla i Jarosławia. Akcja potrwa do 17 listopada 2013 r.
W Szkole Podstawowej nr 4 w Jarosławiu bezpłatne przeglądy zębów potrwają do 24 października, a w Szkole Podstawowej nr 6 w Przemyślu darmowe konsultacje stomatologiczne dla dzieci przeprowadzone zostaną 30 i 31 października. 

Program Chroń Dziecięce Uśmiechy ruszył 1 września 2013 r. Program ten skierowany jest do dzieci w szkołach podstawowych w województwach lubelskim, warmińsko-mazurskim, podkarpackim, świętokrzyskim i opolskim, bo tam właśnie odnotowuje się najwyższy odsetek dzieci z próchnicą
Do akcji włączył się też Polski Czerwony Krzyż, z Klubami Wiewiórka PCK, które będą przekazywać dzieciom wiedzę w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Na realizację programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy" Wrigley przekazał 1 proc. wartości sprzedaży gum marki Orbit w Polsce w czerwcu i lipcu 2013 r. W ten sposób zebrano 771 590 zł.
- W wielu szkołach nie ma już higienistek i dentystów, którzy regularnie edukowaliby dzieci, jak dbać o zdrowe zęby, dlatego postanowiliśmy włączyć się do akcji i wziąć udział w dodatkowych lekcjach edukacyjnych, podczas których dzieci dowiedzą się, jak prawidłowo dbać o zęby informował w czerwcu 2013 r. dr Jerzy Zaborowski, dyrektor generalny PCK.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Wrigley   PCK  

POLECAMY W SERWISACH