PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Mężczyzna zmarł po wizycie u dentysty. Trwa ustalanie przyczyn

Autor: miro • Źródło: DailyMailAustralia/ms
27-07-2022, 10:27
Mężczyzna zmarł po wizycie u dentysty. Trwa ustalanie przyczyn Śmierć z powodu infekcji zęba? Fot. AdobeStock
33-letni mężczyzna, znaleziony został martwy w swoim mieszkaniu trzy dni po wizycie w gabinecie stomatologicznym. Był tam z powodu uporczywego bólu zęba.
  • Pacjent pojawił się w gabinecie stomatologicznym z powodu uporczywego bólu zęba
  • Dentysta rozpoznał infekcję, zaordynował antybiotyk i środki przeciwbólowe
  • Po ustąpieniu ostrego stanu zapalnego mężczyzna miał ponowić wizytę w celu poddania się ekstrakcji chorego zęba. Jednak Do drugiej wizyty nie doszło, bo pacjent zmarł    

Ostry ból zęba przyczyną wizyty u dentysty

Dentysta, do którego udał się 33-letni mieszkaniec Sydney Bradley Tucek, stwierdził infekcję, przypisał antybiotyk i środki przeciwbólowe, po czym odesłał cierpiącego pacjenta do domu. To było w czwartek 14 lipca.

Z informacji udzielonej przez stomatologa wynika,  że Bradley Tucek miał za kilka dni jeszcze raz odwiedzić gabinet, aby poddać się ekstrakcji chorego zęba. To jednak nie nastąpiło, bo dwa dni później (prawdopodobnie w sobotę) już nie żył. Mężczyzna mieszkał sam. Znajomi zaniepokojeni jego zniknięciem zawiadomili policję, która w poniedziałek 18 lipca odkryła zwłoki.

Przyczyną śmierci infekcja zęba?

Ze wstępnych ustaleń nie wynika, aby przyczyną śmierci był udział osób trzecich. Dopiero drobiazgowe śledztwo, połączone z sekcją zwłok być może da odpowiedź na pytanie co było bezpośrednią przyczyną tragedii.

Rodzina zmarłego utrzymuje, że mężczyzna na kilka dni przed śmiercią bardzo cierpiał, zwierzał się, że nigdy w życiu nie doznał jeszcze tak dojmującego bólu.

Istnieje hipoteza, że zgon mógł być spowodowany błyskawicznie rozwijającą się chorobą prowadzącą do zakażenia całego organizmu. Nie jest jednak wykluczone, że wpływ na niespodziewany zgon miały także zaordynowane środki farmaceutyczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ból zęba   śmierć w gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH