PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Medicover Stomatologia: co trzeci pacjent zamierza poprawić wygląd swoich zębów

Autor: miro • Źródło: ms
15-02-2021, 11:57
Medicover Stomatologia: co trzeci pacjent zamierza poprawić wygląd swoich zębów Polacy chcą poprawić stan uzębienia (fot. unsplash)
70 proc. pacjentów w Polsce ma świadomość, że ich zęby kwalifikują się do leczenia, jednak 68 proc. ankietowanych boi się wizyty u dentysty. Jednocześnie co trzeci pacjent ma potrzebę poprawić wygląd zębów – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Medicover Stomatologia.

Aż 7 na 10 osób przed zadbaniem o swoje zdrowie powstrzymuje lęk przed dentystą, statystycznemu Polakowi brakuje 1,5 zęba, co drugi wstydzi się wyglądu swoich zębów, a niemal wszystkim (98 proc.) przeszkadza wizja nieprzewidzianych kosztów związanych z leczeniem stomatologicznym. Jednocześnie o lepszym wyglądzie zębów marzy co trzeci respondent.

To wyniki badania, zrealizowanego przez agencję analityczno - badawczą Zymetria na zlecenie Medicover Stomatologia w październiku 2020 r., obejmujące osoby w wieku 18-60 lat mieszkające w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców (n=700).

Program „Complete Smile Check” to autorskie rozwiązanie Medicover Stomatologia, które pozwala na utworzenie indywidualnej ścieżki leczenia dla każdego pacjenta, z dbałością o jego pozytywne doświadczenia i z wykorzystaniem nowych technologii.

Zupełnie nowe spojrzenie na ścieżkę diagnostyki i leczenia pacjenta Medicover Stomatologia nazywa

„Rytuałem Uśmiechu”.

„Rytuał” rozpoczyna się w centrum stomatologicznym, któremu daleko jest od stereotypowych gabinetów. Każde nowe centrum otwierane pod szyldem Medicover Stomatologia to oddzielny koncept i przestrzeń, która nawiązuje do historii i klimatu danego otoczenia, zawsze przepełniona domową, relaksującą atmosferą. Już od pierwszej wizyty pacjent prowadzony jest przez dedykowanego opiekuna, który dba o jego komfort, udziela istotnych informacji i projektuje kalendarz wizyt.

Po zapoznaniu się z potrzebami pacjenta, lekarz wykonuje skanowanie uśmiechu za pomocą innowacyjnego skanera wewnątrzustnego. Pozwala to na ocenę stanu uzębienia, jak również jego wizualizację w 3D na ekranie komputera. Po badaniach diagnostycznych w pracowni RTG przychodzi kolej na sesję zdjęciową, która w niedługim czasie doskonale zobrazuje pacjentowi jaką metamorfozę przeszedł jego uśmiech. Po wizycie każdy pacjent otrzymuje kompleksowy, zindywidualizowany plan, w którym transparentnie podane są koszty leczenia i wykaz procedur, które należy wykonać, aby osiągnąć zakładany efekt końcowy.

Piękny uśmiech to marzenie wielu pacjentów – szczególnie, gdy na swoje zdrowie patrzymy holistycznie i wiemy, jak duży wpływ na nasz organizm ma także stan jamy ustnej. Complete Smile Check to autorska propozycja Medicover Stomatologia skierowana do tych, którzy cenią sobie komfort i indywidualne podejście do leczenia.

- Wszystko, z czym zetkną się pacjenci w naszym centrum stomatologicznym – od wyjątkowej atmosfery centrum, przez ekspercką kadrę, innowacyjne i bezbolesne metody leczenia, po szeroki wachlarz usług możliwych do realizacji „pod jednym dachem”, to synonim tego, co nazywamy nowym standardem dentystyki - komentuje  lek. dent. Anna Gietka.

- W Medicover Stomatologia zauważamy, że pakiety leczenia stomatologicznego coraz częściej kupowane są w prezencie dla bliskiej osoby lub realizowane przez pacjentów z różnych ważnych okazji, np. urodzin. Podarowanie sobie lub bliskiej osobie kompleksowego badania uśmiechu „Complete Smile Check" to doskonały, przemyślany i oryginalny prezent – dodaje Wioletta Januszczyk, dyrektor zarządzająca Medicover Stomatologia, członek zarządu Medicover Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
stomatologia   Medicover Stomatologia  

POLECAMY W SERWISACH