PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Mazowsze: projekt stomatologiczny w budżecie obywatelskim

Autor: nieck • Źródło: kan
08-09-2020, 11:03
Mazowsze: projekt stomatologiczny w budżecie obywatelskim Mieszkańcy Radomia zadecydują o projekcie stomatologicznym (fot. pixabay)
W pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest jeden projekt stomatologiczny na 109 pozytywnie ocenionych spośród 231 zgłoszeń.

Mazowsze jest jednym z pierwszych województw, które zdecydowały się na wprowadzenie budżetu obywatelskiego, a nabór projektów do pierwszej edycji już się zakończył. Zgłoszonych zostało 231 projektów, o łącznej wartości ponad 92 mln zł. Wszystkie zostały poddane ocenie, co do zgodności z prawem oraz wykonalności technicznej. Decyzją zarządu pozytywny wynik otrzymało 109 z nich i to właśnie one są rekomendowane do dopuszczenia pod głosowanie mieszkańców.

Wśród pozytywnie ocenionych projektów znalazło się 26 o charakterze ogólnowojewódzkim i  83 podregionalne, w tym 8 z subregionu radomskiego. Jednym z nich jest  profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w Radomiu. Teraz wraz innymi projektami zostanie poddany głosowaniu mieszkańców.

 Więcej: radioplus.com.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
profilaktyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH