PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Maseczki w przychodniach, szpitalach i aptekach do końca marca 2023

Autor: PAP • Źródło: PAP
15-12-2022, 17:37
Maseczki w przychodniach, szpitalach i aptekach do końca marca 2023 W placówkach zdrowia maseczki nadal obowiązują Fot. AdobeStock
Obowiązek noszenia maseczek w szpitalach, przychodniach i aptekach został przedłużony do 31 marca 2023 r. Poinformowano o tym w wykazie prac rządu.
  • Jest projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego
  • Projekt ma na celu ograniczenie ryzyka związanego z wystąpieniem epidemii wywołanej nowym koronawirusem SARS-CoV-2.
  • Nowe przepisy wydłużają obowiązek noszenia maseczek w placówka zdrowia do 31 marca 2023

Projekt rozporządzenia Rady Ministrów. Obowiązujące ograniczenia przedłużone do 31 marca 2023

W wykazie prac rządu zapowiedziano projekt zmienionego rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego.

W projekcie przewiduje się przedłużenie do 31 marca 2023 r. obowiązywania obecnych ograniczeń, nakazów i zakazów.

Sytuacja epidemiczna niejasna. Wzrost liczby nowych zakażeń

Uzasadnione jest to - jak podano - m.in. aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej, w tym w warunkach szpitalnych, udzielanych osobom zakażonym tym wirusem oraz sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Polską.

Przedłużenie obowiązywania obowiązku noszenia maseczek w aptekach i szpitalach szef Ministerstwa Zdrowia zapowiedział w wywiadzie dla PAP w połowie listopada. Akcentował wówczas, że maseczki ograniczają transmisję chorób, nie tylko COVID-19, ale również grypy czy wirusa RSV. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH