PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Maria Karska, nestorka stomatologii obchodziła stulecie urodzin

Autor: miro • Źródło: WIL
24-01-2023, 07:38
Maria Karska, nestorka stomatologii obchodziła stulecie urodzin Sto lat skończyła lek. dent. Maria Karska Fot. AdobeStock
Władze Wielkopolskiej Izby Lekarskiej złożyły życzenia dr Marii Karskiej w stulecie jej urodzin. Dyplom dentysty jubilatka uzyskała w 1949 r. W zawodzie pracowała 50 lat.
  • Dr Maria Karska urodziła się 23 stycznia 1923 r. w Brodach (tarnopolskie)
  • Dyplom lekarza dentysty uzyskała w 1949 r. Podjęła pracę w Klinice Chirurgii Stomatologicznej. Tam uzyskała specjalizację z chirurgii stomatologicznej
  • Po przejściu na emeryturę w 1998 r. przez 10 lat pracowała społecznie w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Laskach

Życzenia dla nestorki stomatologii polskiej

- Łączymy wyrazy podziękowania za Pani  dokonania w wieloletniej, pełnej poświecenia pracy w zawodzie lekarza dentysty, prosimy o przyjęcie życzeń by kolejne lata obfitowały w szczęście i radość oraz by  były połączone z miłymi przeżyciami w gronie rodzinnym i osób Pani bliskich – jubilatce przekazali życzenia prezes ORL Wielkopolskiej Izby Lekarskiej dr n. med. Krzysztof Kordel oraz wiceprezes ORL WIL dr n. med. Stanisław Dzieciuchowicz.

 

50 lat w zawodzie i 10 lat pracy społecznej 

Dr Maria Karska urodziła się 23 stycznia 1923 r. w Brodach (tarnopolskie).

W czasie okupacji przebywała w Lublinie. Działała w Armii Krajowej jako łączniczka i sanitariuszka. Na tajnych kompletach zdała maturę.

Po wojnie przeniosła się do Poznania i rozpoczęła studia stomatologiczne.

Dyplom uzyskała w 1949 r. Podjęła pracę w Klinice Chirurgii Stomatologicznej. Tam uzyskała specjalizację z chirurgii stomatologicznej.

Pracowała w Kolejowej Służbie Zdrowia.

W kolejowym Szpitalu w Puszczykowie prowadziła gabinet chirurgii stomatologicznej. Po przejściu na emeryturę w 1998 r. przez 10 lat pracowała społecznie w Ośrodku dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Laskach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   Krzysztof Kordel   WIL  

POLECAMY W SERWISACH