• Pcim to wzorcowa gmina pod względem działań lokalnego samorządu starającego się zapewnić dzieciom opiekę stomatologiczną
  • Z funduszy samorządowych wyposażane są gabinety i opłacani lekarze dentyści pracujący w szkołach
  • Kolejny gabinet stomatologiczny został otworzony w SP nr 1 w Pcimiu

Pcim - gmina z  historią wysokich standardów dbania o zdrowie zębów

Gmina  Pcim przywiązuje dużą wagę do tego, aby opieka stomatologiczna była dla dzieci łatwo dostępna. Nowoczesny i funkcjonalny gabinet stomatologiczny właśnie otworzył podwoje dla młodych pacjentów w Szkole Podstawowej nr 1 w Pcimiu. 

Z jego usług stomatologicznych będą mogli korzystać zarówno uczniowie szkoły jak i osoby dorosłe - mieszkańcy gminy.  

- Gabinet mieści się w budynku dawnego gimnazjum.  Jego funkcjonowanie ułatwia fakt, że gabinet  jest połączony ze szkołą wewnętrznym korytarzem, więc dzieci nie muszą wychodzić na zewnątrz, aby się do niego dostać. Od strony ulicy znajduje się ogólnodostępne wejście dla każdego mieszkańca. Więc nie ingerujemy w działalność szkoły, informuje Piotr Woś z Centrum Medycznego Pcim. 

Nowoczesne wyposażenie szkolnego gabinetu

Gabinet ma pracownię rentgenowską, więc można wykonać pantomogram. Cały sprzęt, w który jest wyposażony spełnia wysokie standardy jakościowe. Pacjentów ma przyjmować dwóch lekarzy dentystów.

-  Gabinet jest efektem długoletniej współpracy z lekarzem dentystą. Dzięki staraniom samorządu dzieci mają dostęp do nowoczesnej opieki stomatologicznej. To czego nie finansuje NFZ - finansuje gmina, aby dzieci miały dostęp do najnowszych metod leczenia.  Nigdy nie szczędziliśmy nakładów na stomatologię. Historia szkolnych gabinetów dentystycznych ma w gminie ponad 10 lat, mówi Piotr Hajduk - wójt gminy Pcim.