PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Małopolska: jednak będzie świadczona doraźna pomoc stomatologiczna

Autor: nieck • Źródło: kan
27-11-2019, 08:00
Małopolska: jednak będzie świadczona doraźna pomoc stomatologiczna Jeden gabinet na całą Małopolskę będzie świadczył nocną i świąteczną pomoc stomatologiczną (fot. pixabay)
Tylko jedna przychodnia zgłosiła się do małopolskiego oddziału NFZ z propozycją prowadzenia całodobowej opieki stomatologicznej w Małopolsce. Wcześniej tę usługę realizowało Mościckie Centrum Medyczne w Tarnowie. Zrezygnowało jednak z pełnienia dyżurów tłumacząc, że kontrakt proponowany przez Narodowy Fundusz jest "niewystarczający".

Od początku listopada województwo pozostało bez całodobowej opieki dentystycznej. Małopolski NFZ podniósł więc stawkę za dyżur z siedmiuset do dziewięciuset złotych i ogłosił kolejny konkurs ofert.

Zgłosił się tylko jeden oferent - Gabinet przy Szkole Podstawowej w Trzebuni. I ta właśnie placówka będzie świadczyła usługi leczenia zębów na dyżurach nocnych i świątecznych dla mieszkańców Małopolski od 1 grudnia 2019 r.

Umowa na świadczenie usług stomatologicznych z gabinetem w Trzebuni ma obowiązywać do połowy 2023 r. Będzie to jedyne miejsce w Małopolsce, gdzie mieszkańcy województwa będą mogli w nagłych wypadkach nocnych, weekendowych i świątecznych skorzystać z pomocy stomatologicznej.

Centrum Medyczne w Trzebuni za miesiąc pełnienia nocnych i świątecznych dyżurów otrzyma blisko 38 tys. zł.  

Więcej: kmy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   nocna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH