PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lżą i atakują fizycznie dentystów

Autor: miro • Źródło: ms
29-10-2020, 08:52
Lżą i atakują fizycznie dentystów Gniew pacjentów powszechny (foto: pixabay)
Popychanie, kopanie, obrażanie, groźby procesów sądowych, negatywne posty w mediach społecznościowych – wachlarz agresywnych zachowań pacjentów wobec dentystów jest dość szeroki.

Wskaźniki agresji wobec stomatologów nie różnią się w zależności od: rasy, płci, pochodzenia etnicznego, wieku, specjalizacji, liczby lat praktyki lub liczby pacjentów leczonych każdego dnia. Tak wynika z nowego badania przeprowadzonego przez naukowców z New York University.

74 proc. dentystów zgłosiło agresję werbalną, 68,7 proc. - nadszarpywanie reputacji, 45,5 proc. - ataki fizyczne.

Jak zauważyli naukowcy, wiele osób odczuwa strach przed dentystą. Nie jest zaskakujące, że stomatolodzy są narażeni na znaczny poziom agresji ze strony swoich pacjentów. Nie oznacza to jednak, że agresja jest nieunikniona i zasłużona

- Przemoc w miejscu pracy wobec pracowników ochrony zdrowia jest powszechna i powszechnie pomijana - powiedziała Kimberly Rhoades, główna autorka badania. - Stomatologia obfituje w sytuacje, które mogą wywołać silne negatywne emocje, takie jak strach, ból, nieufność i złość. Wielu pacjentów doświadcza wysokiego poziomu lęku, co może nasilać reakcje negatywne lub agresję – dodała Kimberly Rhoades.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   pacjent z bólem  

POLECAMY W SERWISACH