- Program kandydata PO na prezydenta Szczecina, dotyczący osób starszych, pokrywa się z polityką rządu i resortu zdrowia - mówił w Szczecinie minister Bartosz Arłukowicz. Na konferencji prasowej z Łukaszem Tyszlerem poparł jego kandydaturę na prezydenta miasta.

- W Szczecinie jest około 80 tys. ludzi w starszym wieku. Mamy dla nich program, a w nim pomysły na wsparcie aktywności seniorów, wsparcie medyczne i poprawę ich jakości życia - przekonywał kandydat Platformy. - To, o czym mówi kandydat, jest spójne z polityką rządu i resortu zdrowia - mówił dziennikarzom Bartosz Arłukowicz.

Jak podkreślał Łukasz Tyszler, chce odczarować słowo "starość", a jego program jest realistyczny. Zapowiedział m.in. wspierające aktywność starszych działania, takie jak dofinansowanie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dofinansowanie domów dziennego pobytu dla seniora, likwidację barier architektonicznych w mieście, promocję aktywności zawodowej, wsparcie medyczne, w tym działania sprzyjające rozwojowi opieki geriatrycznej w mieście.