PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Lublin: napastowanie seksualne w gabinecie stomatologicznym

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
16-08-2021, 13:10
Lublin: napastowanie seksualne w gabinecie stomatologicznym Dentyście za napaść seksualną grozi do 12 lat więzienia (fot. Unsplash)
Trwa dochodzenie w sprawie napaści seksualnej, jakiej miał się dopuścić dentysta podczas leczenia młodej kobiety.
  • Lubelski dentysta, któremu postawiono zarzuty doprowadzenia przemocą 24-latki do obcowania płciowego został aresztowany.
  • Trwa śledztwo, czy był to jednorazowy występek lekarza, czy może do podobnych czynów dopuszczał się już wcześniej.
  • Dentyście grozi kara nawet 12 lat więzienia.

Do przestępstwa miało dojść w ubiegłym tygodniu w jednym z gabinetów stomatologicznych w Lublinie. Na umówioną wcześniej wizytę przyszła tam 24-latka. - W trakcie zabiegu dentystycznego 51-latek zaczął zachowywać się dziwnie. W pewnym momencie obniżył fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną. Kobieta po chwili zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu. Sprawę od razu zgłosiła policji - poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski.

Policjanci zatrzymali 51-latka. Stomatolog usłyszał zarzuty doprowadzenia przemocą pokrzywdzonej do obcowania płciowego.

Zarzuty dotyczą wykorzystania sytuacji leczenia stomatologicznego i użycia przemocy wobec jednej z pacjentek, przytrzymywania jej głowy, przyciskania ciałem, podstępem i przemocą doprowadzenia do obcowania płciowego.

Stomatolog nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   leczenie stomatologiczne   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH