• Według informacji udzielonych przez Komendę Miejskiej Policji w Lublinie śledztwo w sprawie lekarza dentysty podejrzanego o wykorzystywanie seksualne pacjentki.
  • Śledztwo nabrało tempa, gdyż więcej kobiet zgłosiło się na policję z podobnymi oskarżeniami wobec lekarza.
  • Dentyście grozi 12 lat więzienia.

W połowie sierpnia 51- letni  Grzegorz T. usłyszał zarzuty dotyczące wykorzystania sytuacji leczenia stomatologicznego, użycia przemocy wobec jednej z pacjentek i doprowadzenia jej do obcowania płciowego. O jego sprawie informowaliśmy w tekście Lublin: napastowanie seksualne w gabinecie stomatologicznym.

- Po sierpniowej informacji o postawieniu zarzutów zgłosiły się do nas dwie inne kobiety. Podejrzewamy, że takich osób może być więcej - powiedział oficer prasowy KMP w Lublinie kom. Kamil Gołębiowski.

Według ustaleń policji, Grzegorz T. przyjmował również w jednym z gabinetów na terenie powiatu chełmskiego. -Jego pacjentami mogły być osoby z różnych części województwa - dodał Gołębiowski.

- Wszystkie osoby, które padły ofiarą przestępstwa lub posiadają wiedzę w tej sprawie, proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym KMP w Lublinie przy ul. Północnej 3 - pokój 191, telefon 47 811 57 27 lub z najbliższą jednostką Policji pod alarmowym numerem telefonu 112. Prosimy powoływać się na numer sprawy RSD-181/21 - poinformował oficer prasowy.

Grzegorz T. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Obecnie przebywa w tymczasowym areszcie. Śledztwo przeciwko 51-latkowi prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Stomatologowi grozi do 12 lat więzienia.