PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Liczba zakażeń zwiększona trzykrotnie w miesiąc. W Wielkiej Brytanii epidemia przybiera na sile

Autor: PAP • Źródło: PAP/en
10-07-2022, 10:30
Liczba zakażeń zwiększona trzykrotnie w miesiąc. W Wielkiej Brytanii epidemia przybiera na sile Szybki wzrost zakażeń w Wielkiej Brytanii Fot. Shutterstock
Liczba przypadków zakażeń COVID-19 jest obecnie najwyższa od drugiej połowy kwietnia. W Szwecji zakażona jest co 17. osoba, w Walii co 20.
  • Kolejny tydzień z bardzo istotnym wzrostem liczby zakażeń. To 400 tys. w ciągu siedmiu dni, jak podsumowuje brytyjski urząd statystyczny ONS
  • W sumie w Wielkiej Brytanii w minionym tygodniu zakażonych koronawirusem było 2,7 mln osób
  • Subwarianty Omikronu, najbardziej rozpowszechnone obecnie, są niezwykle zakaźne

W Wielkiej Brytanii liczba zakażonych dynamicznie rośnie

To kolejny z rzędu tydzień ze znaczącym wzrostem liczby zakażeń. W poprzedni piątek ONS podał, że przybyło ich 500 tys., a w tygodniu na przełomie maja i czerwca ONS szacował liczbę zakażonych na milion, co oznacza, że w ciągu miesiąca zwiększyła się prawie trzykrotnie. 

Omikron najszybciej szerzy się w Walii

Obecna liczba zakażonych jest najwyższa od drugiej połowy kwietnia, ale wciąż wyraźnie poniżej rekordowego poziomu z marca tego roku, gdy ONS szacował ją na 4,9 mln osób. W dalszym ciągu najgorzej wygląda sytuacja w Szkocji, gdzie - jak ocenia ONS - koronawirusa ma jedna osoba na każde 17, podczas gdy tydzień wcześniej było to 1 na 18. Najszybciej zakażeń przybywa w Walii, gdzie koronawirusa ma jedna na 20 osób, podczas gdy tydzień wcześniej była to jedna osoba na 30.

Za obecny wzrost, podobnie jak w innych krajach Europy, odpowiadają podwarianty Omikronu - BA.4 i BA.5, które najprawdopodobniej są dominującymi w Wielkiej Brytanii. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH