PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Lekarz dentysta: krajobraz wojewódzki

Autor: Łukasz Sowa
18-01-2013, 00:01
Lekarz dentysta: krajobraz wojewódzki (fot. sxc.hu)
Lekarz dentysta: krajobraz wojewódzki (fot. sxc.hu)
15 stycznia 2013 r. prezentowaliśmy materiał dotyczący kondycji branży stomatologicznej w 2011 r. na podstawie rejestrów GUS. Z kolei Centrum Systemów Informatycznych Ochrony Zdrowia jest autorem dość szczegółowej statystyki, dotyczącej zasobów sił i środków w branży medycznej w podziale na województwa. Przedstawiamy te fragmenty, które powinny szczególnie zainteresować lekarzy dentystów.

Najwięcej praktyk indywidualnych w końcu 2011 r. lekarze dentyści zarejestrowali w woj.: mazowieckim 2189, dolnośląskim 1256, małopolskim - 1217, najmniej w warmińsko mazurskim 374.

Patrz: Mniej praktyk, więcej specjalistów dentyści w raporcie Głównego Urzędu Statystycznego

W woj. mazowieckim jest także najwięcej dentystów na 10 tys. mieszkańców - 12,9, najmniej w warmińsko mazurskim - 6,5.

Łódzkie wyraźnie odróżnia się od reszty kraju pod względem liczby dentystów przypadających na 10 tys. ludności, a pracujących w publicznych podmiotach 1,3, kolejne trzy miejsca należą do mazowieckiego, małopolskiego i kujawsko pomorskiego po 0,8.

Lekarz dentysta najczęściej prowadzi własną praktykę. Na podstawie stosunku pracy w szpitalach ogólnych zatrudnionych jest zaledwie 504 stomatologów, a w ramach umowy cywilno prawnej 147.

Szczegóły w tabelach poniżej.

[gallery link="file" orderby="title"]

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   rynek pracy   Dentystatystyka  

POLECAMY W SERWISACH