PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Lekarz dentysta Anna Kot Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej ORL w Krakowie

Autor: jsz • Źródło: jsz
29-11-2013, 08:02
Lekarz dentysta Anna Kot Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej ORL w Krakowie Lekarz dentysta Anna Kot Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej ORL w Krakowie (Fot. ORL Kraków)
W Krakowie wybrano członków samorządu lekarskiego VII kadencji. Funkcję Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej przez następne cztery lata pełnić będzie lek. dent. Anna Kot.

Lek. dent. Anna Kot na stanowisku Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej w Krakowie zastąpiła dr Ewę Mikosz, która pełniła tę funkcję w trakcie V i VI kadencji.

Anna Kot była w ostatnich latach pierwszym zastępcą OROZ - pełniła obowiązki w razie nieobecności Rzecznika oraz koordynowała postępowania w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej dotyczące stomatologii.

Nowego Rzecznika znamy również jako autorkę tekstów z zakresu prawa w „Galicyjskiej Gazecie Lekarskiej Lekarza Dentysty" wydawanej przez ORL w Krakowie.

Nie jest to najważniejsza informacja, ale warto wspomnieć również, że dr Anna Kot wygrała I Konkurs nalewek własnej roboty, organizowany w 2012 roku przez OIL w Krakowie wraz z Okręgową Izbą Aptekarską, również w Krakowie.

Czym zajmuje się OROZ?

Przypomnijmy, że Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej - zgodnie z art. 21 pkt. 5 ustawy z dn. 02 grudnia 2009 o izbach lekarskich (Dz.U. 2009 nr 219 poz. 1708) jest organem Okręgowej Izby Lekarskiej prowadzącym postępowanie wyjaśniające w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarzy za czyny sprzeczne z zasadami etyki i deontologii zawodowej.

Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy:
- wykonuje czynności sprawdzające i prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawach odpowiedzialności zawodowej lekarzy będących członkami izby, której jest rzecznikiem, z zastrzeżeniem art. 65 (zasadą jest właściwość rzeczowa);
- sprawuje funkcję oskarżyciela przed sądami lekarskimi;
- składa okręgowemu zjazdowi lekarzy roczne i kadencyjne sprawozdania z działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH