PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Leczyć stomatologicznie, ale…

ms
20-11-2020, 11:27
Leczyć stomatologicznie, ale… Dentyści muszą się chronić (foto: pixabay)
Według Council of European Dentists (CED) opieka stomatologiczna powinna być utrzymywana w sposób ciągły, nawet podczas pandemii koronawirusa. Takie samo zalecenie dotyczy zabiegów profilaktycznych. W Niemczech inaczej podchodzą do zagrożeń.

Bawarska Izba Stomatologów ogłosiła, że niektóre przychodnie muszą być zamknięte z powodu braku sprzętu ochronnego. Izba zaleca przekładanie leczenia.

Peter Engel, prezes Niemieckiego Towarzystwa Stomatologicznego, zapewnia, że od wybuchu pandemii koronowirusa nie było znaczącej liczby zakażeń w gabinetach stomatologicznych. Oczywiście - tak jak na wiosnę -  w miarę możliwości należy przestrzegać ogólnych zasad higieny.

Rzecz jasna w nagłych przypadkach dentysta ma obowiązek podjęcia leczenia. Realizacja procedur musi być maksymalnie bezpieczna dla lekarza i jego personelu. Jeśli podejrzewa się pacjenta o zakażenie koronawirusem, należy wziąć pod uwagę: jak wysokie jest ryzyko infekcji i jaki jest stopień zagrożenia.

- Pamiętać należy, że w ciągu pierwszych kilku dni po infekcji wirusy są bardzo skoncentrowane, szczególnie w gardle. Wraz z aerozolem wirusy mogą przedostawać się do powietrza z gardła i jamy ustnej – przestrzega profesor John Ziebuhr, dyrektor Instytutu Wirusologii Medycznej Uniwersytetu w Giessen.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH