• Z powodu niezadowolenia z wyglądu zębów ludzie rzadziej się uśmiechają, w przypadku nastolatków tylko co trzecia osoba uśmiecha się szeroko.
  • System Invisalign staje coraz bardziej popularną metodą leczenia wad zgryzu. 

 Wyniki badania przeprowadzonego w sierpniu 2021 r. przez firmę Align Technology (OnePoll Teen Confidence 2021) ujawniają, że niecałe 30 proc. rodziców uważa, że ich nastoletnie dzieci uśmiechają się z dużą pewnością siebie. Ma to związek z przekonaniem o ważnej dla samooceny roli uśmiechu, a  także z faktem, że 48 proc. nastolatków prosiło rodziców o leczenie ortodontyczne. 

Aparat  Invisalign dobrym wyborem dla nastolatka 

Jednym z nowoczesnych rodzajów leczenia ortodontycznego jest korekcja zgryzu za pomocą systemu Invisalign.

– Rodzice nie zawsze zdają sobie sprawę, że uśmiech nastolatków może mieć wpływ na pewność siebie. Z przeprowadzonego badania wynika, iż 67 proc. rodziców polskich nastolatków zdecydowanie zgadza się z tym, że ich dzieci uśmiechałyby się znacznie częściej, gdyby miały proste zęby. Połowa rodziców uważa również, że to na nich spoczywa odpowiedzialność za leczenie wad zgryzu u nastolatków - komentuje dr Michał Tarnawski w imieniu firmy Align Technology, producenta aparatów Invisalign.

- Młodzież również dostrzega wagę problemu – 56 proc. z nich zwraca się do rodziców z prośbą o leczenie i stosuje się do rad stomatologów w kwestii prawidłowego ustawienia zębów. Zgadza się to z obserwacjami z mojej praktyki. – dodaje Michał Tarnawski.