W związku z wieloma sygnałami z prośbą o leczenie stomatologiczne chorych na COVID-19 w dentobusie – NFZ informuje, iż 1 lutego 2021 r. została rozwiązana umowa na doraźne świadczenia stomatologiczne w dentobusie dla pacjentów zakażonych lub z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Mobilny gabinet stomatologiczny wrócił do realizacji świadczeń stomatologicznych zgodnie pierwotnym przeznaczeniem, a więc leczenia stomatologicznego dzieci.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego pacjenci chorzy na COVID-19 oraz przebywający na kwarantannie pomoc stomatologiczną otrzymają w następujących placówkach:
Centrum Rehabilitacji REVITAL MEDIC w Toruniu, przy ul. Gregorkiewicza 3, w godzinach 14:00 – 22:00 w dni powszednie, kontakt do lekarza dyżurnego: 730-731-874.
Regionalny Szpital  w Grudziądzu - poradnia stomatologiczna, przy ul. Rydygiera 15/17, w dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 8:00 do 20:00 - bez środy soboty niedzieli i dni świątecznych, kontakt  do lekarza dyżurnego: 534 450 892.

W razie konieczności transportu chorego przebywającego w izolacji domowej powinien on skontaktować się ze swoim lekarzem POZ. Natomiast osoba przebywająca na kwarantannie, w przypadku zaistnienia potrzeby udania się do stomatologa w trybie pilnym  - powinna  skontaktować się z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną.