PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu partner portalu

Kujawsko - pomorski OW NFZ: prawdziwa wiedza o kolejkach - także do dentysty

Autor: miro • Źródło: ms
14-01-2014, 07:54
Kujawsko - pomorski OW NFZ: prawdziwa wiedza o kolejkach - także do dentysty Kujawsko - pomorski OW NFZ: prawdziwa wiedza o kolejkach - także do dentysty (foto: freedigitalphotos)
Kujawsko - pomorski OW NFZ chce wprowadzić kompleksową informację o czasie oczekiwania na wizytę u lekarza, także lekarza dentysty. Pokazuje to faktyczną wartość systemu, który przecież nie od dzisiaj informuje pacjentów o liczbie dni oczekiwania na usługę w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

NFZ od lat powtarza, że dostęp do specjalistycznej porady lekarskiej nie jest problemem, problemem jest natomiast fakt, że większość pacjentów decyduje się na wizytę u małej grupy medyków, podczas gdy u wielu pozostałych, którzy świadczą usługi w ramach NFZ, kolejek nie ma. Przez wielu precyzja takiego rozwiązania jest kwestionowania.

Coś jest na rzeczy, gdyż kujawsko - pomorski OW NFZ zapowiada, że jeszcze w I kw. 2014 r. uruchomi specjalny serwis z kompleksową i aktualną informacją o kolejkach do specjalistów w wojew. kujawsko - pomorskim.

Skąd brane będą dane do systemu. NFZ nie tłumaczy, wyjaśnia tylko, że informacje napływające do Funduszu od świadczeniodawców będą weryfikowane na kilka sposobów. Warto o tym pamiętać.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   kolejki oczekujących  

POLECAMY W SERWISACH