PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kto zdobędzie kolejną statuetkę św. Apolonii?

Autor: miro • Źródło: ms
11-03-2021, 11:22
Kto zdobędzie kolejną statuetkę św. Apolonii? Statuetka św. Apolonii ustanowiona przez ORL w Warszawie
Trwa zbieranie kandydatur na laureata Statuetki św. Apolonii, która ma na celu uhonorowanie osób, firm, organizacji oraz instytucji, w sposób szczególny zasłużonych dla środowiska lekarzy dentystów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Statuetka św. Apolonii przyznawana jest raz w roku, jednemu laureatowi przez Okręgową Radę Lekarską w Warszawie na wniosek kapituły.

Wniosek powinien być złożony w zaklejonej kopercie w sekretariacie prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej, zaadresowanej bezpośrednio do Kanclerza Kapituły na co najmniej 4 tygodnie przed najbliższym Okręgowym Zjazdem Lekarzy w Warszawie (planowany termin kwiecień 2021 r.).

Dr n.med. Dariusz Paluszek, wiceprezes ORL w Warszawie, wręczając pierwszą Statuetkę św. Apolonii prof. Dorocie Olczak – Kowalczyk, zaznaczył, że samorząd lekarski szukał możliwości wyróżnienia osoby, która w środowisku lekarzy dentystów byłaby osobą najbardziej godną uszanowania, osoby, która przez większość lekarzy dentystów byłaby postrzegana jako ich przyjaciel. 

Wniosek i uzasadnienie do przyznania nagrody Statuetki św. Apolonii

Regulamin przyznawania Statuetki św. Apolonii Patronki Lekarzy Dentystów

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH