PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Kraska: ochrona zdrowia będzie wydolna przy 4-5 tys. zakażeń dziennie

PAP/ms
12-10-2020, 10:49
Kraska: ochrona zdrowia będzie wydolna przy 4-5 tys. zakażeń dziennie Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska (fot. archiwum)
- Myślę, że jeżeli utrzymamy poziom 4-5 tys. zakażeń dziennie, to nie byłoby źle. Służba zdrowia sobie z tym poradzi – mówił 12 października wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Najważniejsze, żeby zakażenia nie przyrastały lawinowo – dodał.

Kraska zauważył w radiu Plus, że wzrost zakażeń koronawirusem nie dotyczy tylko naszego kraju, ale całej Europy.

- Tych nowych zakażeń jest bardzo dużo i wiedzieliśmy, że tak będzie, bo to jest fala przewidywana właśnie jesienią, skumulowana też z innymi infekcjami - mówił.

Dodał również, że najważniejsze jest, aby ograniczyć ilość zakażeń, a to jest tylko w naszych rękach. Zaznaczył, że trzeba podejść do sprawy epidemii poważnie, bo sytuacja jest poważna.

Wiceszef MZ wyraził nadzieję, że te liczby nie będą rosły w bardzo drastyczny sposób, bo każdy system zdrowotny jest wydolny do pewnych granic.

Zdaniem Kraski najważniejsze jest, aby nowe zachorowania nie przyrastały lawinowo. Wtedy - powiedział - służba zdrowia sobie poradzi.

- Myślę, że jeżeli byśmy utrzymali poziom 4-5 tys. zakażeń dziennie, to nie byłoby źle. Damy radę, żeby na bieżąco zabezpieczać potrzeby - ocenił. 

Dorota Stelmaszczyk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
COVID-19   Waldemar Kraska  

POLECAMY W SERWISACH