• Koszalińska poradnia stomatologiczna dla osób z niepełnosprawnościami remontowana była przez 18 miesięcy.
  • Obietnica wsparcia pracy poradni przez posła  - lekarza dentystę.
  •  Radny interweniuje w sprawie przeciągającego się remontu poradni. 

Według planów pierwsi pacjenci zostaną przyjęci w II połowie sierpnia. Obecnie w poradni trwają ostatnie prace przed wznowieniem funkcjonowania.

Jeszcze w maju 2021 r. informowano że poradnia zacznie pracę w czerwcu. Remont poradni trwał od marca 2020 r. W tym czasie z pracy zrezygnowała jedyna stomatolog, która leczyła niepełnosprawne dzieci (przeszła na emeryturę).

Rejestracja pacjentów odbywa się tylko telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 12 – 14.30, pod numerem 94 34 88 312, Poradnia będzie czynna trzy razy w tygodniu.

Poseł dentysta apelował o szybkie uruchomienie poradni stomatologicznej 

Lekarz dentysta i poseł Radosław Lubczyk zapewnił, że jeśli zajdzie taka potrzeba - będzie pracował w tym szpitalu, żeby pomóc potrzebującym pacjentom.

- Jeśli dyrekcji szpitala nie uda się znaleźć lekarza, to jako stomatolog - jestem skłonny zatrudnić się w placówce. Apeluję do marszałka województwa i dyrektora szpitala o jak najszybsze uruchomienie gabinetu - mówił podczas konferencji prasowej Radosław Lubczyk.

- Panie marszałku Geblewicz, jaka jest prawdziwa przyczyna, że pan nie chce otworzyć tej przychodni specjalistycznej? – pytał Radosław Lubczyk.

Radny apelował o szybkie uruchomienie poradni stomatologicznej 

 

Podobny apel do marszałka i dyrekcji szpitala wystosował też radny rady miejskiej w Koszalinie, Błażej Papiernik. Mówił on, że grupa obywateli zwróciła się do niego z prośbą o interwencję.

- Chociaż środków brakuje na dokończenie remontu lecznicy stomatologicznej, to znajdują się pieniądze na urząd marszałkowski w Szczecinie, na muzeum a podstawowe potrzeby nie są zapewnione. Wystosuję apel do władz regionu o interwencję. Skandal, że nie ma w regionie tak potrzebnej placówki. Mam nadzieję, że w ciągu kilku tygodni to się zmieni – powiedział Błażej Papiernik.