PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Koszalin: poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych tuż, tuż?

Autor: miro • Źródło: ms
20-05-2021, 08:10
Koszalin: poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych tuż, tuż? Kiedy start poradni stomatologicznej dla osób niepełnosprawnych w Koszalinie (fot. unsplash)
Poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych ma wznowić działalność w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie w czerwcu 2021 r. Przedłużający się remont pomieszczeń lecznicy wyzwolił wiele emocji.
  • Zapowiedź uruchomienia lecznicy stomatologicznej dla osób niepełnosprawnych w czerwcu 2021 r.
  • Przedłużający się remont poradni wzbudził sprzeciw m.in. posła Radosława Lubczyka. 
  • 500 podpisów pod petycją w sprawie zbyt długiego remontu w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie.  

Zakończył się długotrwający remont pomieszczeń lecznicy stomatologicznej dla osób niepełnosprawnych w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Poradnia będzie działać w pawilonie dziecięcym (po generalnym remoncie). Na dniach ma być przeprowadzony odbiór obiektu. Wówczas to rozpocznie się wyposażenie lecznicy. Poradnia prawdopodobnie zacznie działać w czerwcu 2021 r.

Poradnia wyremontowana, ale brak obsady lekarzy dentystów

Remont poradni trwał od marca 2020 r. W tym czasie z pracy zrezygnowała jedyna stomatolog, która leczyła niepełnosprawne dzieci (przeszła na emeryturę).

Szczecinecki lekarz dentysta Radosław Lubczyk, poseł z Klubu Parlamentarnego Koalicja Polska - PSL, UED, Konserwatyści zapewnił, że jeśli zajdzie taka potrzeba - będzie pracował w tym szpitalu, żeby pomóc potrzebującym pacjentom.

Deklaracja posła Radosława Lubczyka

- Jeśli dyrekcji szpitala nie uda się znaleźć lekarza, to jako stomatolog - jestem skłonny zatrudnić się w placówce. Apeluję do marszałka województwa i dyrektora szpitala o jak najszybsze uruchomienie gabinetu - mówił podczas konferencji prasowej poseł Radosław Lubczyk.

Podobny apel do marszałka i dyrekcji szpitala wystosował też radny rady miejskiej w Koszalinie, Błażej Papiernik. Mówił on, że grupa obywateli zwróciła się do niego z prośbą o interwencję.

Dystans kierownictwa szpitala wobec propozycji Radosława Lubczyka 

- Pan poseł, jeżeli jest zainteresowany pracą w poradni, powinien złożyć ofertę w konkursie ale czasu jest bardzo mało, termin upływa 20 maja – poinformowała dyrekcja szpitala.

Radny Błażej Papiernik zebrał 500 podpisów od pacjentów i lekarzy koszalińskiego szpitala. Tyle wystarczy, aby móc, bez limitu, wypowiedzieć się na sesji sejmiku samorządowego i przedstawić radnym wojewódzkim historie ze szpitala.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH