PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Koszalin: działa już poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych

Autor: nieck • Źródło: en
17-08-2021, 09:00
Koszalin: działa już poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych Przychodnia stomatologiczna w wojewódzkim szpitalu w Koszalinie rusza pełną parą (fot. Pixabay)
Pierwsi pacjenci będą  przyjęci w  Poradni Stomatologicznej dla Osób Niepełnosprawnych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie.
  • Poradnia stomatologiczna dla osób niepełnosprawnych w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie nie funkcjonowała od marca 2020 r.
  • Od tego czasu trwały prace modernizacyjne pomieszczeń Poradni Stomatologicznej dla Osób Niepełnosprawnych, których termin zakończenia stale się przesuwał.
  • W ostatnim tygodniu sierpnia 2021 placówka wznowiła realizację świadczeń.

 Jak informowaliśmy w tekście Stomatologia dla osób niepełnosprawnych w Koszalinie zamknięta od marca - decyzję o zawieszeniu działalności (aż do odwołania) podjęto w związku z sytuacją epidemiologiczną i zagrożeniem COVID-19. To postawiło pacjentów z niepełnosprawnościami, którzy wymagają leczenia zębów  w znieczuleniu ogólnym w bardzo trudnej sytuacji. 

COVID-19 nie sprzyja opiece stomatologicznej dla pacjentów  z niepełnosprawnością

Poradnia została wcześniej przeniesiona z powodu modernizacji Pawilonu Dziecięcego, w którym funkcjonowała, do budynku SOR. Gdy rozpoczęła się pandemia, jej działalność nie była możliwa. Dlatego ponad rok temu konieczne było zawieszenie funkcjonowania placówki. 

Otwarcie placówki odsuwano w czasie. Jeszcze w maju 2021 r. informowano, że poradnia zacznie pracę w czerwcu. Remont poradni trwał od marca 2020 r. W tym czasie z pracy zrezygnowała jedyna stomatolog, która leczyła niepełnosprawne dzieci (przeszła na emeryturę).

 Obecnie wiadomo, że lekarz stomatolog będzie przyjmować pacjentów trzy razy w tygodniu.

Kontakt w sprawie rejestracji: pod numerem 94 34 88 312, od poniedziałku do piątku w godzinach 12 – 14.30

Zmodernizowana, odnowiona, doposażona przychodnia dla niepełnosprawnych 

W czasie, gdy Poradnia nie działała, dyrekcja Szpitala czyniła wszelkie starania, by jak najszybciej ją otworzyć. Ogłoszony został konkurs dla lekarzy zainteresowanych prowadzeniem Poradni. W odpowiedzi wpłynęła jedna oferta. Udało się zorganizować pełną obsadę, która pozwoli przyjmować w Poradni niepełnosprawnych pacjentów z Koszalina i okolic.

Wojewoda Zbigniew Bogucki przekazał na rzecz Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie sprzęt medyczny za prawie pół miliona złotych, w tym aparat do znieczulenia, który trafił do Poradni Stomatologicznej dla Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj także: Koszalin: stomatologia dla osób z niepełnosprawnościami

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH