PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus: trzeba przywyknąć do dobowego poziomu tysiąca przypadków

Autor: PAP • Źródło: PAP/ms
21-09-2020, 14:01
Koronawirus: trzeba przywyknąć do dobowego poziomu tysiąca przypadków Adam Niedzielski minister zdrowia (foto: Fotolia/PTWP)
- Należy spodziewać się kontynuacji trendu ok. tysiąca nowych przypadków koronawirusa dziennie – wskazał 21 września minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zapewnił podczas spotkania z mediami w Krakowie, że system ochrony zdrowia jest przygotowany na zwiększoną liczbę zakażeń koronawirusem. Podał, że jeśli chodzi o infrastrukturę szpitalną, to zajęte jest niecałe 2 tys. z ok. 6,5 tys. łóżek i ok. 80 z blisko 400 respiratorów.

- Mamy do dyspozycji w tej chwili blisko 6,5 tys. łóżek, ale (…) ta liczba może być bardzo szybko zwiększona do 8 czy 10 tys. - powiedział szef MZ.

Niedzielski wyraził przekonanie, że w najbliższym czasie należy spodziewać się kontynuacji trendu ok. tysiąca nowych zachorowań dziennie.

- Mam nadzieję, że nie będzie się to tak dynamicznie rozwijało, by ta liczba była większa. Nadal głównym przedmiotem monitorowania będzie liczba osób hospitalizowanych i liczba osób, które wymagają wspomagania tlenowego - dodał.

Ministerstwo podało, że w związku z koronawirusem w szpitalach przebywa 1979 osób, a pod respiratorem jest 83 chorych.

Ostatniej doby wykonano ponad 12,2 tys. testów na obecność koronawirusa i wykryto 748 nowych przypadków. 

Autorzy: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Beata Kołodziej

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Adam Niedzielski  

POLECAMY W SERWISACH