PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus: szczoteczka do zębów nie prowadzi do reinfekcji

Autor: miro • Źródło: ms
30-12-2020, 11:38
Koronawirus: szczoteczka do zębów nie prowadzi do reinfekcji Szczoteczki do zębów a zakażenia (fot. unsplash)
Dentysta wyjaśnia, że używanie tej samej szczoteczki przed i po chorobie COVID-19 nie powoduje reinfekcji. Dyskusja rozpoczęła się od informacji, która pojawiła się internecie.

Wiadomość udostępniana przez mieszkańców Campo Grande na portalach społecznościowych przykuła uwagę dentystów. Stwierdzono w niej, że dalsze używanie tej samej szczoteczki do zębów po zarażeniu się koronawirusem może spowodować ponowne zakażenie.

Wiadomość krążyła w internecie z logo Urzędu Miejskiego Campo Grande i Miejskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Campo Grande (IMPCG). Miejski Sekretariat Zdrowia (Sesau) poinformował po pewnym czasie, że publikacja ta nie ma podstaw naukowych.

Rodrigo Mousse Ribeiro stomatolog i członek Okręgowej Rady Stomatologii wyjaśnił, że stwierdzenie o reinfekcji jest nieprawdziwe i nie ma dowodów naukowych potwierdzających tę tezę.

Lekarz dentysta zapewnił, że przeniesienie choroby może nastąpić tylko wtedy, gdy zdrowa osoba dzielić będzie szczoteczkę z inną, która została już skażona. To oczywiste, z tego względu przecież chorzy powinni unikać wspólnych przestrzeni i przedmiotów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   szczoteczka do zębów   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH