PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus rok temu: od czego startowano w stomatologii

Autor: miro • Źródło: ms
04-03-2021, 11:01
Koronawirus rok temu: od czego startowano w stomatologii Rok walki z pandemią (fot. unsplash)
Na początku marca 2020 r. lekarze dentyści nie wiedzieli czy leczyć pacjentów, jeśli tak to w jakim reżimie. Początki były wyjątkowo trudne. Oczekiwano na każdą wskazówkę. Te były wyjątkowo skąpe, niektóre są aktualne do dzisiaj, niektóre no cóż…

Przedstawiamy kilka informacji, jakie zamieściliśmy w pierwszych dniach pandemii, a które wzbudziły szczególne zainteresowanie czytelników (nawet powyżej 100 tys. wejść).

Koronawirus: nie unikajmy podawania rąk na powitanie?
Podając zalecenia jak postępować w obliczu epidemii koronawirusa - dr n. med. Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych przekonywał, że nie należy unikać podawania rąk. W jego ocenie nie ma uzasadnienia, żeby zarzucić – jak to określił - ten piękny zwyczaj. Jak najbardziej podawać  ręce – przekonywał 8 marca rano w Polskim Radiu 24 dr n. med. Michał Sutkowski.

Koronawirus: publikujemy wytyczne dla dentystów
Dzięki uprzejmości dr. n. med. Marcina Wielińskiego zamieszczamy zestaw zaleceń dla dentystów i asystentek stomatologicznych w sprawie postępowania w obliczu koronawirusa SARS-CoV-2.

Koronawirus: zalecenia dla dentystów
Główny Inspektor Sanitarny, odnosząc się do zajęć prowadzonych na uczelniach medycznych, zasugerował "podejście indywidualne zaleca się odnośnie zajęć klinicznych w takich obszarach jak stomatologia". To w zasadzie jedyna wzmianka bezpośrednio dotycząca zasad postępowania w przypadku studentów stomatologii.

Koronawirus: gotowiec do wypełnienia przez pacjenta dentysty
Mała rzecz, ale jest. Wiceprezes NRL Andrzej Cisło zamieszcza wzór ankiety, którą dobrze byłoby, aby wypełniał każdy pacjent przed uzyskaniem świadczenia stomatologicznego.

Koronawirus: nareszcie są wytyczne i zalecenia MZ dotyczące stomatologii
Naczelna Rada Lekarska upubliczniła korespondencję z Ministerstwa Zdrowia, zawierającą długo oczekiwane oficjalne zalecenia i wytyczne MZ, opracowane przez konsultantów krajowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
koronawirus   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH