PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus: PTS i PTSD wśród towarzystw naukowych nakłaniających rząd do działania

Autor: miro • Źródło: ms
07-12-2021, 08:32
Koronawirus: PTS i PTSD wśród towarzystw naukowych nakłaniających rząd do działania Obraduje Sejm co z walką z koronawirusem?
Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej podpisały się pod apelem Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych nakłaniającym: prezydenta, premiera, ministra zdrowia, marszałka Sejmu i marszałka Senatu do podjęcia pilnych decyzji, które skutkowałyby efektywną walką z pandemią koronawirusa.

Sygnatariuszami apelu jest ok. 50 medycznych towarzystw naukowych, wśród nich są Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

W apelu czytamy m.in.:
My, specjaliści chorób zakaźnych, członkowie zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, którzy od niemal dwóch lat leczymy chorych z COVID-19, w związku z olbrzymią liczbą odnotowywanych zachorowań i zgonów spowodowanych COVID-19, ograniczeniem dostępu do opieki zdrowotnej pacjentom z innymi chorobami oraz niepewnością związaną z pojawianiem się nowych wariantów wirusa, apelujemy o realizację czterech punktów

Są to:
Podjęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi
umożliwiającymi kontrolowanie przez pracodawców posiadania przez pracowników Unijnego Certyfikatu COVID i podejmowanie stosownych działań w obrębie zakładów pracy.
Rozpoczęcie w trybie pilnym prac nad aktami prawnymi ograniczającymi dostęp osób nieposiadających UCC do miejsc publicznych w zamkniętych przestrzeniach lub gdy niemożliwe jest zachowanie dystansu.
Realizacja działań eliminujących i penalizujących wysokimi karami proceder oszustw związanych ze szczepieniami.
Zmobilizowanie służb porządkowych do egzekwowania obowiązujących przepisów dotyczących noszenia masek w publicznych przestrzeniach zamkniętych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
PTS   PTSD   koronawirus   szczepionka  

POLECAMY W SERWISACH