Koronawirus: MZ zapowiada kolejne zmiany w prawie

Minister zdrowia pytany, czy rząd zamierza zmienić rozporządzenie w sprawie uzależnienia dopuszczalnej liczby klientów w sklepie od jego powierzchni, odpowiedział, że rząd stale analizuje tę kwestię.
- Analizujemy całą sytuację epidemiczną, mobilność Polaków, patrzymy, jak te regulacje, które wprowadzamy działają w polskich warunkach. Wydaje się, że w każdym tygodniu będziemy dostosowywali treść rozporządzeń do sytuacji bieżącej - mówił Szumowski.
- Wiemy, że zbliżają się święta Wielkiej Nocy i też będziemy musieli przeanalizować i zareagować na tę wyjątkową sytuację - dodał.
Szef KPRM Michał Dworczyk pytany, czy zwiększą się w sklepach kontrole policji, odpowiedział, że kontroli w sklepach oraz w przestrzeni publicznej będzie cały czas dużo, a w niektórych miejscach więcej niż dotychczas.
Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział zwiększoną liczbę kontroli służb w niektórych miejscach. Dworczyk podkreślił, że większa część Polaków utrzymuje w tych dniach samodyscyplinę.
- Niemniej zdarzają się sytuacje łamania tych regulacji, dlatego służby porządkowe będą utrzymywały wysoki stan kontroli, a jeszcze miejscami stan tych kontroli będzie zwiększony - mówił szef KPRM.
Zgodnie z obecnie obowiązującym rozporządzeniem dopuszczalna liczba klientów w danym momencie w sklepie jest uzależniona od liczby kas, które się w nim znajdują - na jedną kasę przypada trzech możliwych klientów. Pozostali klienci muszą czekać przed sklepem zachowując sugerowany odstęp 1,5 m odległości od kolejnego klienta. (PAP)
autor: Mateusz Roszak


-
Stomatologia w sądzie: NFZ nie miał racji odrzucając ofertę świadczeniodawcy
lexDENT -
Telestomatologia w domach opieki dla seniorów
newsDENT -
Koronowirus: trudne chwile dla szpitalnictwa
newsDENT -
WUM: nabór na stanowisko kierownika Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia
eduDENT -
Dlaczego zdrowie jamy ustnej jest ważne w walce z pandemią COVID-19
techDENT -
Koronawirus 13 kwietnia: 644 zgony i 13227 zakażeń
newsDENT -
Tarnów: Zakład Karny poszukuje realizatora opieki stomatologicznej
bizDENT -
Problemy z tarczycą po przechorowaniu COVID-19
newsDENT
-
Żądania egzekwowania kar za brak separatorów amalgamatu
lexDENT -
COVID-19: widać przełamanie III fali?
newsDENT -
Pacjentka oskarża dentystkę w lokalnej prasie
newsDENT -
Kasy fiskalne online dla kogo i od kiedy
bizDENT -
Koronawirus: spada tygodniowa dynamika zakażeń
newsDENT -
27 tys. zł dla pacjentki za nieudane leczenie stomatologiczne
lexDENT -
Dentyści na czele najniebezpieczniejszych zawodów ze względu na COVID-19
newsDENT -
Świąteczna obniżka zakażeń i zgonów
newsDENT
PRACA: OSTATNIE OGŁOSZENIA
-
lekarz dentysta
Chorzów, śląskie -
lekarz dentysta
Ruda Śląska, śląskie -
lekarz dentysta
Gielniów, mazowieckie -
lekarz dentysta
Wiązownica, podkarpackie
KURSY LAST MINUTE
-
Pacjent wzywa do zapłaty...
cała Polska, cała Polska -
Reklamacja w gabinecie stomatologicznym
cała Polska, cała Polska -
Implantologia nawigowana z zabiegami...
Warszawa, mazowieckie -
Zastosowanie i praktyczne zabiegi...
Warszawa, mazowieckie