PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus: maseczki obowiązkowe

Autor: PAP • Źródło: PAP/ms
29-06-2020, 07:11
Koronawirus: maseczki obowiązkowe Maseczki są ważną ochrona przed koronawirusem (foto: pixabay)
Zakrywanie ust i nosa w miejscach zamkniętych – sklepach, autobusach, urzędach, bankach – nie jest zaleceniem, lecz obowiązkiem Niezałożenie maseczki w miejscu publicznym to mandat do 500 zł.

Niezdyscyplinowany obywatel może też zapłacić karę administracyjną nałożoną przez sanepid - nawet do 30 tys. zł. W wielu miastach policja, straż miejska i kontrolerzy sprawdzają, czy mieszkańcy noszą maseczki w komunikacji miejskiej, sklepach czy na bazarkach - informuje Rzeczpospolita.

Powodem takich działań jest to, że wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki ludzie coraz częściej lekceważą obowiązki wynikające z pandemii - w tym noszenie maseczek - wyjaśnia Rz.

Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Policji czy inspekcje handlowe przypominają, by ochrona sklepów wypraszała i nie obsługiwała klientów bez maseczek na twarzy.

- O bezpieczne autobusy zadbać mają kierowcy i kontrolerzy. O urzędy i banki - urzędnicy. Warto też pamiętać o maseczce w prywatnym samochodzie. Jeśli podróżujemy z osobami, które z nami nie mieszkają, kierowca i pasażerowie także muszą je mieć założone w czasie drogi - przypomina "Rzeczpospolita".

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
maseczki higieniczne   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH