PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus: lekarze i lekarze dentyści potrzebują środków ochrony higienicznej

Autor: miro • Źródło: ms
17-03-2020, 08:48
Koronawirus: lekarze i lekarze dentyści potrzebują środków ochrony higienicznej Koronawirus: zbiórka środków ochrony higienicznej w ORL w Warszawie (foto: pixabay)
Akcję zbiórki środków ochrony higienicznej, które w obliczu pandemii koronawirusa niezbędne są w procesie leczenia – rozpoczęła Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

OIL w Warszawie apeluje:
W związku z ogromnym zainteresowaniem akcją zainicjowaną przez naszego kolegę dr. Łukasza Palucha, mającą na celu zbieranie masek i sprzętu medycznego do zwalczania epidemii, postanowiliśmy jako Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zorganizować zbiórkę.

Drodzy Pacjenci. Jesteśmy lekarzami – pragniemy pomagać chorym. W tych trudnych chwilach chcemy być z Wami i chronić Was.

W przypadku pandemii wirusowej potrzebujemy jednak, oprócz naszych chęci i zaangażowania, również sprzętu medycznego. Jesteśmy świadomi, że prawdopodobieństwo, iż zostaniemy zakażeni jest ogromne. Jeżeli nie uda się tego uniknąć, niech to się stanie chociaż jak najpóźniej. Nie chodzi nam o nasze zdrowie – dla nas samych, ale o to, byśmy mogli dalej leczyć innych.

Zakażony lekarz to potencjalny wektor przenoszenia zakażenia, a poddanie go kwarantannie oznacza wykluczenie z walki o pacjentów. Spowoduje to brak możliwości pomagania innym. Przy obecnej liczby kadry medycznej nasze siły mogą nie wystarczyć na długo.

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Jeżeli dysponujesz:
- maską pełnotwarzową
- kombinezonem ochronnym
- maską jednorazową
- innym sprzętem potrzebnym podczas zwalczania epidemii

to proszę, przekaż to pod adres:
Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie ul. Puławska 18 (wejście od ulicy Rejtana) 02-512 Warszawa.

Izba nie odpowiada za stan, w jakim powierzony sprzęt (do wykorzystywania wielorazowego) będzie po zwalczeniu epidemii, dlatego niestety nie możemy zagwarantować, że sprzęt ten do Was wróci.

Do organizowania tego typu akcji w całej Polsce, pod hasłem „Bohater w masce”, zachęca Porozumie Rezydentów OZZL.

Z kolei, aby zgłosić zapotrzebowanie, należy wypełnić formularz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
zakażenia   OIL Warszawa   maseczki higieniczne  

POLECAMY W SERWISACH