PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus: kampania w mediach o konieczności realizowania leczenia stomatologicznego

ms
01-12-2020, 13:16
Koronawirus: kampania w mediach o konieczności realizowania leczenia stomatologicznego Kampania na temat konieczności korzystania z usług dentystów
Rada Generalna Stomatologów rozpoczęła w głównych mediach cyfrowych i radiu hiszpańskim kampanię #SeguimosSoniendo, której celem jest przekazanie informacji o tym, jak ważna jest w dobie pandemii wizyta u dentysty - w celu zadbania o zdrowie jamy ustnej, bo ta jest zasadniczym czynnikiem ochrony zdrowia ogólnego.

Kampania #SeguimosSoniendo jest kontynuacją wcześniejszej jej edycji (emitowanej w maju i czerwcu) a poświęconej bezpieczeństwu gabinetów stomatologicznych.

Tym razem przekaz skoncentrowany jest wokół uśmiechu oraz maski na usta i nos - charakterystycznego elementu pandemii koronawirusa. Kampania skupia się na pacjencie. Wypełniające ją informacje podkreślają potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, ponieważ obecnie, z większej liczby powodów niż kiedykolwiek, dbanie o zdrowie jamy ustnej jest priorytetem.

Zły stan zdrowia jamy ustnej zwiększa ryzyko chorób ogólnoustrojowych, które mogą prowadzić do powikłań ze strony serca i płuc, problemów z ciążą lub nasilenia się cukrzycy. Błona śluzowa jamy ustnej jest jedną z głównych dróg przedostawania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o uśmiech, kierując się prostymi wskazówkami:
- szczotkuj zęby przez dwie minuty, przynajmniej dwa razy dziennie, używając ręcznej lub elektrycznej szczoteczki do zębów i pasty z fluorem;
- nie zaniedbuj higieny międzyzębowej;
- stosuj zdrową i zbilansowaną dietę, unikając napojów gazowanych i cukru;
- w jak największym stopniu ogranicz spożycie tytoniu i alkoholu;
- wykonuj okresowe samokontrole, w celu wykrycia grudek, plam lub owrzodzeń w jamie ustnej;
- odwiedzaj dentystę przynajmniej raz w roku (w przypadku zauważenia jakichkolwiek anomalii wskazane jest jak najszybsze udanie się do stomatologa).

- Poprawa higieny jamy ustnej i wizyta u dentysty są zasadnicze w czasach pandemii. Poprzez tę kampanię zamierzamy uświadomić społeczeństwu, że nawet jeśli nosimy maseczkę, nie możemy zaniedbywać zdrowia jamy ustnej, ponieważ jest to jeden z filarów zdrowia ogólnego – uświadamia Hiszpanów prezes Rady Generalnej Stomatologów, dr Óscar Castro.

Rada Generalna Stomatologów przypomina, że kliniki dentystyczne są bezpiecznymi miejscami, w których przestrzegane są rygorystyczne procedury aseptyczne i ochronne.

- Dentyści – co do zasady – stosują protokół opieki nad ludźmi cierpiącymi na choroby zakaźne, dlatego jesteśmy ekspertami w przestrzeganiu wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa, aby uniknąć ryzyka zarażenia - przekonuje dr Castro.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   stomatolog   gabinet stomatologiczny   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH