PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Koronawirus: dentysta oskarża o szerzenie paniki

ms
06-11-2020, 08:46
Koronawirus: dentysta oskarża o szerzenie paniki Szkodliwe ulotki
Dentysta Dirk König z Gütersloh wniósł oskarżenie o rozpowszechnianie przez „Lekarzy oświecenia” niebezpiecznych treści w czasie kampanii „Corona”.

Ulotka informacyjna od „Lekarzy oświecenia” trafiła do skrzynek pocztowych wielu gospodarstw domowych Gütersloh.

Dirk König i jego żona Regine Korbjuhn-König złożyli skargę na policji. Oskarżenie brzmi: „szerzenie niebezpiecznych, fałszywych tez".

Sprawa znajduje się teraz na biurku policji w Bielefeld. - Mamy tutaj kilka takich ulotek. Badamy znaczenie przestępcze treści - mówi rzeczniczka policji Sarah Siedschlag.

- Zdecydowanie popieram wolność słowa, o ile nie zagraża to innym. Jako dentysta uważam, że informacje zawarte w ulotce są całkowicie nieuzasadnione i niebezpieczne dla dużej części populacji  - wyjaśnia Dirk König.

Ulotka od „Lekarzy oświecenia” przestrzega, że w wyniku obowiązkowych szczepień przeciwko koronowirusowi należy się spodziewać 80 tys. zgonów i 4 mln chorych - na skutek powikłań.

Ulotka wyjaśnia, że „Lekarze oświecenia”, to organizacja zrzeszająca ok. 700 lekarzy z Niemiec. Medycy ci krytykują rządowe środki bezpieczeństwa w walce z koronawirusem jako nadmierne.

- Odwiedziłem stronę internetową tych rzekomych lekarzy, która roi się od scenariuszy horroru. Omówione są na przykład szczepienia przeciwko tężcowi w Kenii, które miałyby być powiązane z chemiczną sterylizacją. Teraz strona jest w budowie i nie można jej już odwiedzić - mówi König.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   COVID-19  

POLECAMY W SERWISACH