PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Komfortowa cyfrowa stomatologia

en
02-09-2020, 11:08
Komfortowa cyfrowa stomatologia Nowoczesna technologia w stomatologii to komfort lekarza i pacjenta (fot. pixabay)
O swoich doświadczeniach po wprowadzeniu metod cyfrowych do codziennej praktyki opowiada lek. dent. Agnieszka Kuklik prowadząca od 13 lat Exclusive Dental Studio w Poznaniu,  w wywiadzie dla czasopisma Forbes.

- Zorganizowaliśmy laboratorium protetyczne, które działa w pełni cyfrowo. Pracujemy na skanerach, drukarkach i frezarkach 3D, wykonujemy zdjęcia cyfrowe, cyfrowe tomografy komputerowe. Dzięki tym wszystkim urządzeniom możemy stworzyć cyfrową wersję, klon pacjenta i pracować nad jego pięknym uśmiechem nawet wtedy, kiedy nie ma go fizycznie w gabinecie.

Nic innego, jak właśnie nowoczesne metody cyfrowe pozwalają, na przykład zaprojektować uśmiech dla pacjenta, który chce sprawić sobie licówki, tak aby idealnie pasowały do jego twarzy. Gabinet posiada "bibliotekę" cyfrowych skanów różnych form i kształtów zębów. W Exclusive Dental Studio pacjent może zrobić przymiarkę i zobaczyć na zdjęciu, jak będzie wyglądać jego przyszły uśmiech.

Ponadto w poznańskim gabinecie opracowano także specjalne nakładki ortodontyczne będące alternatywą dla tradycyjnych aparatów korygujących wady zgryzu. Są one na tyle dyskretne, że mogą z nich skorzystać również osoby występujące publicznie.

- Sama metoda leczenia nakładowego istnieje już wiele lat, my jednak ją unowocześniliśmy, wprowadzając elementy cyfrowe, wyjaśnia lek. dent. Agnieszka Kuklik.

W Exclusive Dental Studio uśmiech pacjenta jest skanowany przed rozpoczęciem leczenia,  a dzięki modelowaniu 3D lekarz z niezwykłą precyzją może przewidzieć, jak będzie wyglądał finalny efekt leczenia. Kolejną zaletą  przezroczystych nakładek jest też krótszy czas leczenia w porównaniu z tradycyjnymi aparatami, który najczęściej wynosi od 3 do 12 miesięcy, podkreśla dentystka.

Co więcej nakładki mogą być stosowane od 10. roku życia. Pozwalają u dzieci kontrolować odpowiedni poziom higieny jamy ustnej, ponieważ aparat nakładkowy pacjent zdejmuje przed jedzeniem i piciem.

- By mieć kontrolę nad całym procesem produkcji Secret Ortho. Stworzyliśmy specjalne opakowania, opracowaliśmy proces dezynfekcji i sterylizacji nakładek, tak aby idealnie przygotowane docierały one do klientów. Przede wszystkim skupiliśmy się na tym, by nasze nakładki były bardzo komfortowe dla pacjenta. Ważne było dla mnie również to, aby cała otoczka samych nakładek była piękna i zachęcała do leczenia. Aby każdy pacjent, wracając do domu, z entuzjazmem rozpakowywał swój zestaw do leczenia, cieszył się tym tak samo jak prezentem urodzinowym. Poczucie, że robimy coś dla siebie, a dodatkowo dostajemy pudełko niespodzianek, powoduje, że leczenie sprawia przyjemność i cieszy, mówi dentystka.

Więcej: forbes.pl

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
ortodoncja   stomatologia   nowości dla dentystów   pacjent  

POLECAMY W SERWISACH