• W szkole podstawowej nr 16 w Legnicy uruchomiono gabinet stomatologiczny leczące bezpłatnie uczniów i przedszkolaków 
  • W roku szkolnym 22/23 usługi stomatologiczne realizowane są bezpłatnie dla uczniów także w gabinecie stomatologicznym w Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego 1 oraz w dentobusie (na mocy umowy z firmą DirectMedic)
  • W Legnicy funkcjonuje 16 przedszkoli oraz 24 szkoły. W placówkach tych przebywa ponad 15 tys. dzieci – potencjalnych pacjentów usług dentystycznych

Dentyści w szkołach Legnicy

Przygotowanie gabinetu stomatologicznego do pracy kosztowało 60 tys. zł. Pieniądze pochodziły z miejskiego budżetu. Wyposażenie gabinetu sfinansował świadczeniodawca, który wygrał przetarg i będzie realizować opiekę stomatologiczną  na NFZ – powiedział – cytowany przez portal legnica.eu Krzysztof Duszkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy.

Organ założycielski placówek oświatowych zobowiązany jest do zapewnienia opieki stomatologicznej uczniom do ukończenia przez nich 19 roku życia. Tym nie mniej władze Legnicy postanowiły zapewnić darmowego dentystę także przedszkolakom.

- Nasza szkoła dysponowała odpowiednim miejscem i warunkami, aby taki gabinet mógł powstać. Pierwsze klasy zostaną objęte opieką stomatologiczną – powiedziała Julia Marciszewska, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 16 w Legnicy.

15 tys. dzieci w szkołach Legnicy 

W Legnicy funkcjonuje 16 przedszkoli oraz 24 szkoły. W placówkach tych przebywa ponad 15 tys. dzieci – potencjalnych pacjentów usług dentystycznych.

Krzysztof Duszkiewicz, zastępca prezydenta Legnicy zachęcał rodziców do zapisywania dzieci do dentysty.

Zakłada się, że gabinecie realizowane będą wszystkie świadczenia w zakresie profilaktyki i leczenia. Uczniowie będą objęci cyklicznym programem edukacyjno– profilaktycznym, o ile wyrażą na to zgodę rodzice.

Zapisy na wizytę z dzieckiem do dentysty przyjmowane są telefonicznie pod nr 505 979 711 lub mailowo legnica.sp16@directmedic.pl.

Warto pamiętać, że w roku szkolnym 22/23 usługi stomatologiczne realizowane są bezpłatnie dla uczniów w gabinecie stomatologicznym w Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Wierzyńskiego 1 oraz w dentobusie (na mocy umowy z firmą DirectMedic).