PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kielce: radzą jak uruchomić doraźną pomoc stomatologiczną

Autor: miro • Źródło: ms
25-02-2021, 09:04
Kielce: radzą jak uruchomić doraźną pomoc stomatologiczną Doraźna pomoc stomatologiczna (foto: unsplash)
Prezydent Kielc Bogdan Wenta wystąpił o naradę w sprawie braku doraźnej pomocy stomatologicznej w regionie świętokrzyskim. W spotkaniu mają wziąć udział m.in. starosta kielecki oraz wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

- Chciałbym zainicjować spotkanie w celu podjęcia wspólnych działań służących rozwiązaniu braku doraźnej pomocy stomatologicznej – zaapelował prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Radny Porozumienia Jarosława Gowina, Dariusz Kisiel uważa, że warto byłoby porozmawiać na ten temat z władzami powiatu i województwa, aby otrzymać dodatkowe pieniądze na ten cel. Pomoc stomatologiczna można by zaproponować w nowopowstałym szpitalu przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie jest pododdział chirurgii szczękowej, albo porozumieć z firmą, której płacono by ryczałtowo, w zależności od dyżuru i wykonanego świadczenia – tłumaczy radny.

Świadczeniodawca, który zdecydowałby się na realizowanie nocnej i świątecznej opieki stomatologicznej może liczyć na 900 zł za dyżur 12 godzinny dyżur.

- Bardzo byśmy się cieszyli, gdyby ktoś chciał otworzyć taką placówkę, bo rzeczywiście ich brakuje. Mamy na to także odpowiednie środki – tłumaczy w rozmowie z portalem emkielce.pl  Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
doraźna opieka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH