PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Kiedy myć zęby

Autor: miro • Źródło: ms
14-10-2021, 11:31
Kiedy myć zęby Nie myjcie zębów po jedzeniu (fot. unsplash)
Anna Peterson, brytyjska edukatorka stomatologiczna, regularnie publikuje treści na TikToku zwalczające stereotypy. Według niej jednym z mylnych przekonań jest pewność, że powinno się myć zęby zaraz po jedzeniu.

Kobieta ogłosiła to za pośrednictwem TikTok (ostatnio dostawcy pokaźnej dawki wszelkich wartościowych jak i bezwartościowych porad medycznych oraz przekazów dotyczących stylu życia) – powodując, że wielu ludzi zastanawia się nad prawdziwością tego oświadczenia.

Anna Peterson, edukatorka stomatologiczna wyjaśnia dlaczego mycie zębów bezpośrednio po posiłku nie jest najlepszym pomysłem.

- Czy wiesz, że nigdy nie powinieneś myć zębów po śniadaniu? - pyta Anna Peterson i od razu wskazuje: myj zęby przed jedzeniem.

Peterson wyjaśnia, że za promowaną przez nią strategią czyszczenia zębów stoją dwa powody: po pierwsze, zjedzenie śniadania powoduje zakwaszenie jamy ustnej, co oznacza, że po posiłku tak naprawdę wcieramy w zęby powstały kwas, w efekcie ścierane jest szkliwo zębów.

- Mycie zębów przed śniadaniem chroni zęby przed efektami występującymi po tym co zamierzamy zjeść – uważa Peterson.

Poranne mycie zębów, oprócz pozbycia się "nieświeżego" oddechu, pomaga również pokryć szkliwo warstwą pasty, chroniąc zęby w ten sposób przed kwasami zawartymi w jedzeniu.

Czytaj także: Kiedy używać płynu do płukania ust

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH