• Prokuratura umorzyła wobec Piotra Kaszubskiego główny zarzut w sprawie pozaprawnych działań związanych z wprowadzeniem na rynek żelu wybielającego Whitetime
  • Po 10 latach dochodzenia młody przedsiębiorca otrzymał zwrot 831 tys. przeterminowanych produktów oraz komponentów do produkcji m.in. żelu wybielającego
  • Piotr Kaszubski czeka na rozstrzygnięcie w sprawie oskarżenia o niezapłacenie podatku od dochodu oraz to, że dochód ten miał pochodzić z przestępstwa oszustwa
  • Piotr Kaszubski będzie występował o odszkodowanie  

Umorzenie śledztwa w sprawie żelu wybielającego Whitetime  

Piotr Kaszubski, który od ponad 10 lat próbuje udowodnić, że działał zgodnie z prawem, wprowadzając na rynek żel wybielający Whitetime - poinformował infoDENT24.pl, iż prokuratura umorzyła główny zarzut w jego sprawie. 

- Zarzuty z zakresu prawa kosmetycznego, farmaceutycznego, a także odnośnie sprzedaży Whitetime zostały umorzone na podstawie braku znamion czynu zabronionego. Produkt był bezpieczny, potwierdził to Narodowy Instytut Leków który storpedował błędną retorykę urzędu prokuratorskiego - relacjonował przebieg sprawy Piotr Kaszubski.

Chodziło o oskarżenie mówiące o tym, że produkt nie był bezpieczny i jako taki nie mógł być sprzedawany masowo.

- Prokuratura umorzyła główny zarzut odnośnie żelu wybielającego Whitetime od którego zaczął się cały atak na moją osobę - mówi Piotr Kaszubski.

Straty materialne i wizerunkowe

- Uniemożliwiono mi sprzedaż produktu wybielającego zęby Whitetime, który kupiło kilkadziesiąt tysięcy osób. Decyzja prokuratury wyrzuciła mnie z rynku na prawie 10 lat, pozbawiono mnie wiarygodności jako przedsiębiorcy, ponieważ produkt ten był fundamentem mojego sukcesu. Po 10 latach dostałem oficjalny dokument, że Whitetime mógł być sprzedawany. Na początku postępowania prokurator zabezpieczył 831 tys. produktów oraz komponentów. Teraz wydał postanowienie o ich zwrocie jako...przeterminowanych - opowiada Piotr Kaszubski.

- Nie ma we mnie radości, jest ból, żal i poczucie krzywdy. Po cichu umorzono główne zarzuty , wobec topowego produktu Whitetime - dodał Piotr Kaszubski. 

Piotr Kaszubski poinformował także o pozwie w sprawie o odszkodowanie   w sadzie okręgowym w Warszawie., który - w jego opinii - będzie prowadzony latami. 

Nie wszystkie zarzuty zostały już umorzone

Młody przedsiębiorca czeka jeszcze na rozstrzygnięcia w sprawie oskarżenia o niezapłacenie podatku od dochodu oraz to, że dochód ten miał pochodzić z przestępstwa oszustwa . Trudno jednak oczekiwać, że decyzje w tych konkretnych zarzutach zapadną w najbliższych miesiącach.

Postanowienie o umorzeniu śledztwa