• 75 proc. pacjentów obawia się bólu podczas leczenia zębów — wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie PTS.
  • Gabinety uczestniczące w programie "Klinika Bez Bólu" można rozpoznać po naklejkach z logo programu. 
  • Ekspertami programu "Klinik Bez Bólu" są lekarze - "Pogromcy Mitów Stomatologii" tworzący materiały edukacyjne dla pacjentów.

"Klinika Bez Bólu" to program, który ruszył w Polsce w 2019 r. pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Głównym przesłaniem programu "Klinika Bez Bólu" i jego najnowszej kampanii, prowadzonej w wymiarze ogólnopolskim, jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na konieczność dbania o zdrowie jamy ustnej oraz przekonanie pacjentów co do możliwości kompleksowego, bezbolesnego leczenia w gabinetach biorących udział w programie.

Myśl, która się za tym kryje, to chęć ograniczenia chorób jamy ustnej oraz zmniejszenie liczby pacjentów z dentofobią. Zespół "Kliniki Bez Bólu", czyli gabinetu, który dołączył do programu - jest dobrze wyszkolony w korzystaniu z nowoczesnych technologii, które ograniczają ból podczas i po zabiegu.

Trzech na czterech pacjentów boi się bólu u dentysty

75 proc. pacjentów obawia się bólu podczas leczenia zębów — wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Zdecydowana większość (blisko 77 proc.) pacjentów zaznała bólu w gabinecie stomatologicznym. Bolało połowę respondentów, którzy kiedykolwiek usuwali ząb. Co trzeci pacjent czuje lęk przed wizytą, dla 44 proc. pacjentów strach ma wpływ na częstotliwość wizyt. 85 proc. ankietowanych przyznało, że jest w stanie dopłacić do standardowej ceny aby bezboleśnie usunąć zęba.

Jak trafić do „Klinika bez Bólu” 

Gabinety uczestniczące w programie można rozpoznać po specjalnych naklejkach z logo programu na drzwiach oraz plakatach w recepcjach i poczekalniach. Projekt „Klinika bez Bólu” promowany jest przez spot, w którym ośmioro bohaterów opowiada o metamorfozach związanych z wizytą u dentysty. Na oficjalnej stronie programu oraz w gabinetach biorących udział w programie, dostępne są materiały informacyjno-edukacyjne dla pacjentów.

Na stronie programu klinikabezbolu.pl dostępna jest wyszukiwarka gabinetów – narzędzie w rękach pacjenta, które pozwala mu na szybkie zlokalizowanie „bezbolesnej” kliniki w jego okolicy.

Walka ze stereotypami, ze u dentysty musi boleć 

Gabinety - "Kliniki Bez Bólu" prezentowane są na platformach społecznościowych programu. Ekspertami programu "Klinik Bez Bólu" są lekarze, którzy jako "Pogromcy Mitów Stomatologii" tworzą materiały edukacyjne dla pacjentów publikowane w  kanałach social media.

- Projektem „Klinika Bez Bólu” walczymy ze stereotypami związanymi z wizytą u stomatologa, zachęcamy do leczenia, przekonujemy, że może być komfortowe dla pacjenta — podkreśla Krzysztof Powolny, dyrektor w firmie Acteon (partner programu). 

- „Klinika Bez Bólu" to projekt, który nawiązuje do najnowszych trendów w stomatologii a jego beneficjentem jest zadowolony pacjent - dodaje Artur Podolski — managing director firmy Marrodent (partner programu).