Do końca kwietnia w miejscowościach powiatu stanie 15 banerów, które informować będą mieszkańców o planowanej zdrowotnej akcji. Dotrą też do nich ulotki informacyjne. Zakłada się, że program ruszy w czerwcu. Wówczas wiadomo będzie, gdzie przeprowadzane zostaną badania i jaki będzie ich harmonogram.

- Przeprowadzimy akcję informacyjno - promocyjną na szeroką skalę, aby mieszkańcy wiedzieli, jakie kroki wykonać po wypełnieniu ankiety, gdzie powinni się zgłosić na sprawdzenie uzębienia (ale także np. na szczepienia, gdyż program profilaktyczny nie obejmuje kilka dziedzin medycyny, nie tylko stomatologię) - wyjaśnia Beata Gadzinowska, koordynator programu z ramienia świdwińskiego starostwa.

Do mieszkańców trafi 17 tys. ankiet. Otrzyma ją więc co trzeci mieszkaniec powiatu. Wypełnienie ankiet pozwoli na sporządzenie raportu epidemiologicznego i jest warunkiem skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Tylko ten kto wypełni ankietę, będzie mógł skorzystać z badań. Organizatorzy akcji zakładają, że przesiewowym badaniom stomatologicznym poddanych zostanie 2 tys. osób.
Cały program zrealizowany ma być do końca 2015 r.

Więcej: gk24.pl