• Jest pozytywna opinia rady ds. szczepień, żeby pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 mogli już teraz zaszczepić się IV dawką szczepionki
  • Jeżeli będzie dużo zakażeń i hospitalizacji to mogą zostać wprowadzone obostrzenia, np. noszenie maseczek w komunikacji publicznej i wszystkich miejscach, w których nie można zachować dystansu
  • Ponad 1 mln osób zapisało się na IV dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, a więcej niż 750 tys. już się zaszczepiło

0,75 mln osób otrzymało IV dawkę szczepionki 

Wiceszef resortu zdrowia pytany w RMF FM o czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 odpowiedział, że podanie zmodyfikowanej, czwartej dawki szczepionki planowane było na początek września, ale może się to opóźnić.

Ponad 1 mln osób zapisało się na czwartą dawkę, ponad 750 tys. się już zaszczepiło - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Odnosząc się do statystyk, Kraska stwierdził, że osoby z grupy ryzyka podeszły do tego bardzo odpowiedzialnie.

- Ponadto mamy pozytywną opinię rady ds. szczepień, żeby pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają kontakt z pacjentami chorymi na COVID-19 (a prawie każdy pracownik może mieć taki kontakt) mogli już teraz zaszczepić się czwartą dawką szczepionki - poinformował.

Czy będą obostrzenia przy wzroście zakażeń

Kraska pytany był również, czy zostaną wprowadzone obostrzenia. Przekazał, że jeżeli będzie dużo zakażeń i hospitalizacji to mogą zostać wprowadzone obostrzenia, np. noszenie maseczek w komunikacji publicznej i wszystkich miejscach, w których nie można zachować dystansu.

- Nie przewidujemy nauki zdalnej, ale monitorujemy sytuację, jak inne kraje europejskie się przygotowują - podsumował.