PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Invisalign Go™ – bezpieczna droga do cyfrowej ortodoncji

Autor: miro • Źródło: infoDENT24.pl
05-12-2022, 07:30
Invisalign Go™ – bezpieczna droga do cyfrowej ortodoncji Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce o leczeniu nakładkami ortodontycznymi Invisalign Go
Każdy stomatolog, który decyduje się na leczenie nakładkami ortodontycznymi Invisalign Go, może być pewny, że stosuje bezpieczne procedury, przynoszące zakładany efekt,  zgodny z oczekiwaniami pacjentów. O tym świadczy m.in. fakt, że z oferty Align Technology skorzystało ponad 14 mln osób - wskazuje Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce.
  • Leczenie ortodontyczne ze względów estetycznych stało się wręcz modą, znakiem czasu 
  • Invisalign Go umożliwia leczenie łagodnych i umiarkowanie skomplikowanych wad zgryzu. Dotyczy leczenia od drugiego przedtrzonowca do drugiego przedtrzonowca. Tym niemniej pacjent, mający poważniejsze problemy z uzębieniem, także może liczyć na pomoc
  • Każdy z użytkowników systemu Invisalign Go może skonsultować problem terapeutyczny z doświadczonymi ortodontami. Wsparcie może mieć też charakter koleżeński, funkcjonować na zasadzie wymiany poglądów z innymi stomatologami mającymi podobne problemy
  • Invisalign Go, przy optymalnym efekcie terapeutycznym, skraca czas leczenia do maksimum. To ważne zarówno dla lekarza dentysty, jak i jego pacjenta 

infoDENT24.pl: Stomatologia cyfrowa krok po kroku redefiniuje obszary działania lekarzy dentystów. To, co jeszcze kilka lat temu było zarezerwowane dla wąskiej grupy specjalistów, teraz jest na wyciągnięcie ręki w zasadzie dla każdego, u kogo na ścianie wisi dyplom ukończenia studiów stomatologicznych. Za sprawą systemu Invisalign Go coraz więcej stomatologów spogląda w stronę ortodoncji. Dlaczego?

Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce: Nie chodzi tu jedynie o estetykę, ale o przesuwanie zębów pod nadzorem lekarza, co skutkuje udanym leczeniem funkcjonalnym. Na wstępie jednak jedno ważne zastrzeżenie. System Invisalign Go bardzo wyraźnie rozgranicza przypadki kliniczne, które mogą być prowadzone przez każdego lekarza dentystę po uzyskaniu certyfikatu Invisalign, od tych zarezerwowanych wyłącznie dla specjalistów z zakresu ortodoncji.

Tutaj nie ma mowy o płynnym przesuwaniu granic kompetencji. Klasyfikacja, w oparciu o niezwykle precyzyjną i zunifikowaną diagnostykę cyfrową, odbywa się według żelaznych standardów. Zaproponowane leczenie musi być bezpieczne, musi przynieść zamierzony efekt i ten efekt musi być zgodny z oczekiwaniami pacjenta.

Pamiętajmy, że system Invisalign Go wspiera ortodoncję estetyczną – umożliwia zatem leczenie łagodnych i umiarkowanie skomplikowanych wad zgryzu. Dotyczy leczenia od drugiego przedtrzonowca do drugiego przedtrzonowca. Nie oznacza to oczywiście, że pacjent, mający poważniejsze problemy z uzębieniem, nie otrzyma pomocy. W takiej sytuacji mamy program skierowań, w którym lekarz stomatolog kieruje danego pacjenta do specjalisty ortodonty, który pracuje z kompleksowym systemem Invisalign®. Wówczas lekarz ortodonta przygotowuje optymalne leczenie za pomocą przezroczystych nakładek.

infoDENT24.pl: Precyzyjna diagnostyka i szybka wizualizacja efektu to istotna informacja dla osób leczonych, ale też równie ważna dla dentystów. Przewidywalność i bezpieczeństwo realizowanej terapii to wartość podstawowa, bez której tylko nieliczni lekarze dentyści zaryzykowaliby wdrożenie nowej dla nich procedury medycznej.

Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce: Dla stomatologów mamy kilka uspokajających informacji.

Po pierwsze, narzędzia opracowywane i wdrażane w ramach Align Digital Platform™ to efekt wieloletnich doświadczeń w obszarze ortodoncji. W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia istnienia firmy na rynku. W branży stomatologicznej to cała epoka doświadczeń i nowych rozwiązań.

W przypadku Align Technology wszelkie nowości niemal każdego kwartału wspierają lekarzy dentystów pracujących z system Invisalign.

Po drugie, w naszym najlepszym interesie jest, aby każdy, kto zdecyduje się na leczenie metodą Invisalign Go, stał się wykwalifikowanym specjalistą i czuł się pewnie w leczeniu za pomocą naszego systemu.

Warunkiem uzyskania dostępu do leczenia metodą Invisalign Go jest zdobycie stosownego certyfikatu. Natomiast warunkiem jego otrzymania jest z kolei ukończenie cyklu praktycznych szkoleń. Po ich odbyciu wiemy, że lekarz dentysta, realizując program leczenia, będzie pewny tego, co robi.

Mówimy o konkretnych procedurach weryfikujących merytoryczną gotowość do pracy w systemie Invisalign Go. Nawet po zakończeniu szkolenia na bieżąco zapewniamy wsparcie naszych specjalistów klinicznych, aby stomatolog miał pewność, że podjęta decyzja jest prawidłowa i optymalna terapeutycznie.

infoDENT24.pl: To z pewnością zapewnia prawidłowość podejmowanych działań, z drugiej jednak strony zdecydowanie zawęża obszar medycyny, do której można odnieść pojemne sformułowanie „sztuka leczenia”.

Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce: Do tej kwestii podchodzimy z bardzo pragmatycznej strony. Firma Align Technology angażuje do prac badawczych zespoły inżynierów, informatyków, specjalistów z zakresu ortodoncji po to, aby wspierali dentystów w procesie  planowania leczenia, wykorzystując algorytm, który proponuje najlepszy wynik leczenia na podstawie milionów przypadków z bazy danych Align. Nie zapominajmy, że z oferty Align Technology skorzystało ponad 14 milionów pacjentów.

Korzystajmy z tego, co niesie sztuczna inteligencja, technologia przetwarzania wielkich zbiorów danych, zaawansowany technicznie sprzęt. Koncentrujmy się natomiast na cyzelowaniu procesu terapeutycznego, na analizie szczegółów skrojonego na miarę dla każdego z pacjentów programu leczenia.

Oczywiście pomimo zdobyczy technicznych, stosowanych w branży stomatologicznej, nie wszystko można i trzeba sprowadzać do algorytmu i automatyzacji.

Wdrożyliśmy bardzo rozbudowany system konsultacji konkretnych przypadków klinicznych. Praktycznie każdy z użytkowników systemu Invisalign Go może skonsultować problem terapeutyczny ze współpracującymi z nami na co dzień doświadczonymi ortodontami. Wsparcie może mieć też charakter koleżeński, funkcjonować na zasadzie wymiany poglądów z innymi stomatologami mającymi podobne problemy. Systematycznie organizujemy wymianę doświadczeń w ramach study club. Biorą w nich udział nie tylko doświadczeni lekarze dentyści z Polski, ale także nasi najlepsi eksperci zagraniczni.

Priorytetem Align Technology są ustawiczne szkolenia. Tych, organizowanych nie tylko w formule online, ale także stacjonarnych jest tyle, że praktycznie w dowolnym momencie można uczestniczyć w wydarzeniu prowadzonym przez najlepszych na świecie fachowców od leczenia wad zgryzu przezroczystymi nakładkami.

Jesteśmy dumni z kompleksowych programów edukacyjnych, które zapewniamy lekarzom. Nie bez przyczyny zorganizowaliśmy w Polsce pierwszy Kongres Ortodontyczny Invisalign. W październiku w Warszawie gościliśmy światową czołówkę ekspertów – specjalistów w zakresie leczenia nakładkami. Zakres zagadnień, ważnych dla dociekliwych lekarzy dentystów, jest bardzo obszerny nawet w tak wąskiej dziedzinie medycyny, jak leczenie nakładkami ortodontycznymi. Zainteresowanie wystąpieniami kongresowymi było nadzwyczaj wysokie. To dowód na to, że w medycynie nie wszystko powinno być sprowadzone do algorytmów.

Wiele uwagi poświęcamy metodom leczenia, które przy optymalnym efekcie terapeutycznym, skracają czas leczenia do maksimum. To ważne, bo możliwie najkrótszy czas bezpiecznej, przewidywalnej terapii jest istotny zarówno dla lekarza dentysty, jak i jego pacjenta. Ten pierwszy może skoncentrować się na większej liczbie pacjentów, ten drugi szybciej uzyskuje trwały efekt terapeutyczny.

infoDENT24.pl: No właśnie, myśląc pragmatycznie – dla lekarza dentysty nowoczesne leczenie ortodontyczne to szansa na poszerzenie zakresu świadczeń i znaczący rozwój zawodowy. Myśląc ściśle ekonomicznie, nie można uciec od stwierdzenia, że stomatologia cyfrowa wiąże się z konkretnymi nakładami. Wydatek na sam skaner wewnątrzustny i zaawansowane oprogramowanie, na dostęp do przechowywanych w chmurze baz danych z pewnością nie zwróci się wraz z przyjęciem kilku pacjentów. Współpraca z Align Technology jest przedsięwzięciem komercyjnym.

Jakub Wróbel, Country Manager Align Technology w Polsce: Stomatologia w Polsce w zasadzie jest skomercjalizowana, a lekarz dentysta, prowadzący własny gabinet stomatologiczny, podejmuje niemal każdego dnia szereg decyzji biznesowych. Większość z nich powinna być wynikiem planowania biznesowego i stomatolodzy rozważają wszystkie czynniki przed zakupem sprzętu lub skanera.

Jesteśmy dumni ze wsparcia, jakie oferujemy polskim stomatologom oraz z ciągłych inwestycji, nie tylko jeśli chodzi o nasze biura handlowe, ale też działalność operacyjną, w tym centrum planowania leczenia oraz naszej ostatniej inwestycji – zakładu produkcyjnego. To pierwsza i jedyna tego typu inwestycja firmy na rynku europejskim. Dotychczas Align Technology funkcjonowała w oparciu o dwie fabryki, w Meksyku i w Chinach. Oczywiście cieszy nas fakt, że Wrocław stał się ważny dla firmy.

Pamiętajmy, że leczenie ortodontyczne ze względów estetycznych stało się wręcz pewnego rodzaju modą, znakiem czasu. Bardziej dbamy o atrakcyjny wygląd, a główną jego częścią jest piękny uśmiech. Zdrowy tryb życia i terapie anty-agingowe są na porządku dziennym. Aktywność w mediach społecznościowych wymusza szczególną dbałość o wgląd. Zapotrzebowanie na nienaganne zęby rośnie i będzie rosnąć. W tej sytuacji przezroczyste nakładki  Invisalign będą przyciągały uwagę coraz liczniejszej grupy ludzi aktywnych zawodowo i towarzysko.

Marka Invisalign kojarzy się z jakością i przewidywalnością wśród konsumentów, którzy sięgają po rzeczy z wyższej półki, produkty bardziej premium. To wszystko przekłada się na postrzeganie kliniki oferującej Invisalign Go, jako miejsca zaznajomionego z nowoczesnością i jakością leczenia, a przede wszystkim odczytującego potrzeby pacjenta.

Szacujemy, że liczba osób, poszukujących kosmetycznych zabiegów stomatologicznych, rośnie o 40 proc. rocznie [1]. 69 proc. ankietowanych dentystów informuje, iż po rozpoczęciu leczenia metodą Invisalign Go następuje znaczący wzrost liczby nowych pacjentów [2]. Z kolei  60 proc. pacjentów, po zapoznaniu się z leczeniem systemem przezroczystych nakładek, deklaruje chęć natychmiastowego rozpoczęcia terapii. Jest pole do rozwoju.

[1] The Guardian https://www.theguardian.com/society/2009/aug/08/dentists-earnings-nhs-private-practice. Dostęp: grudzień 2017.
[2] Po wprowadzeniu do swojej praktyki leczenia przezroczystymi nakładkami Invisalign. Na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród n=176 europejskich aktywnych dentystów Invisalign (1+ przypadek w ciągu ostatnich 12 miesięcy), którzy zgadzają się, że z powodzeniem włączyli terapię przezroczystymi nakładkami Invisalign do swojej praktyki. Poproszono ich o wskazanie, w jakim stopniu zgadzają się ze stwierdzeniem „Dodanie terapii przezroczystymi nakładkami Invisalign do mojej praktyki zwiększyło liczbę nowych pacjentów”. Dane dostępne w firmie Align Technology, stan na 10 stycznia 2020 r

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
dentysta   ortodoncja   Align Technology   Invisalign   aligner   aparaty nakładkowe  

POLECAMY W SERWISACH